Hlavní obsah

Byla to rána jako blázen, gól si nevyčítám, tvrdí po remíze s Baníkem zlínský brankář Dostál

31. 5. 2020 12:20

Záhy po začátku prvoligového utkání s Baníkem inkasoval od Jánoše gól z velké dálky, a tak o to víc uvítal, že jeho tým v úplném závěru aspoň srovnal na 1:1. Brankář fotbalistů Zlína Stanislav Dostál připouští, že remízu bere.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Zlínské ochozy zely prázdnotou kvůli omezení, které způsobil koronavir.

Článek

Jste s bodem spokojený?

Vzhledem k vývoji zápasu musím. Vždyť jsme ho vydolovali v devadesáté minutě.

Mohl jste Jánošovu dělovku chytit?

Za velice příznivé konstelace možná ano. Byla to ovšem rána jako blázen, skvěle mu sedla. Navíc míč notně zaplaval. Takže si gól nevyčítám. Už když si balon na střelu naváděl, tušil jsem, že je zle. Křičel jsem na spoluhráče, ať k Jánošovi těsněji přistoupí, ale už bylo pozdě.

Jak moc rychle inkasovaná branka narušila vaše plány?

Docela dost. Přibrzdila nás v aktivitě. Chtěli jsme hrát ofenzívně, avšak proti ostravskému bloku to bylo dost těžké. Nakonec jsme ale aspoň jednou na obranu Baníku vyzráli. Jsme moc rádi, že jsme po prohře 0:1 v Jablonci na poslední chvíli odvrátili druhou těsnou porážku v řadě.

Jak hodnotíte úroveň duelu?

Zápasy s Baníkem jsou pokaždé hodně o osobních soubojích. Byla to úporná taktická bitva, ale podle mého názoru mělo utkání náboj. Jsem přesvědčený, že se diváci u televizních obrazovek nenudili.

Několik desítek jich bylo i na tribunách. Jak se vám hrálo v komorní atmosféře?

Těch pár lidí, kteří se na stadion dostali, se nám snažilo svými hlasivkami pomoct. A slyšet byli i ostravští fanoušci, byť museli zůstat mimo stadion za plotem za jednou z branek.

Co vám ukázala úvodní dvě mistrovská střetnutí po ligovém restartu?

Myslím, že máme velice solidní mezihru, ale zatím se málo dostáváme do zakončení. S Baníkem jsme hráli doma, měli jsme si určitě vytvořit víc šancí.

Věříte, že se v tabulce brzy posunete ze současné čtrnácté příčky výš?

Jasně. Jsem přesvědčený, že se od plichty s Baníkem odpíchneme. Jsme skoro všichni zdraví, takže můžeme v náročném ligovém programu těžit ze širokého kádru.

A jak se na mužstvu projevuje návrat zkušeného kouče Páníka?

Všichni vidí, že změnil rozestavení. Nastupujeme teď zase se čtyřmi obránci. Je to hodně zkušený kouč, který dobře ví, jak jednat s hráči. Vnesl do kabiny i naší hry větší klid.

Reklama

  Pardubice - Příbram dnes 17 : 00
20230604T17 : 00:00+0200
Pardubice vs. Příbram
Pardubice vs. Příbram
Pardubice
Příbram
  Vyškov - Zlín dnes 17 : 00
20230604T17 : 00:00+0200
Vyškov vs. Zlín
Vyškov vs. Zlín
Vyškov
Zlín
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.