Hlavní obsah

Další chyba sudího. Szikszay měl slávistu vyloučit, přiznal předseda komise rozhodčích

28. 10. 2021 11:35Aktualizováno 28. 10. 2021 12:20

Rozhodčí Ladislav Szikszay se ve středeční dohrávce 3. kola první ligy mezi fotbalisty Slavie a Olomouce dopustil hrubé chyby ve prospěch Pražanů. V 51. minutě měl vyloučit domácího středopolaře Jakuba Hromadu za surový faul na hostujícího záložníka Martina Hálu a ne mu udělit pouze žlutou kartu. Chyboval i videorozhodčí Jiří Adam, který měl zasáhnout a hlavnímu doporučit přezkoumání situace ze záznamu. Uvedl to předseda komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Radek Příhoda. Zda budou mít Szikszay s Adamem zastavenou delegaci, neoznámil.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Fotbalista Slavie Jakub Hromada v akci.

Článek

Hromada v 51. minutě na polovině hřiště ostře zajel do Hály, kterému ošklivě prošlápl nohu. Přestože videorozhodčí situaci přezkoumával, původní verdikt hlavního sudího nezpochybnil a slávistický záložník dostal jen žlutou kartu.

"Rozhodčí měl domácímu hráči udělit červenou kartu za surovou hru. Když tak neučinil rozhodčí na hrací ploše, mělo dojít k intervenci od VAR (videorozhodčího). Faulující hráč svým zákrokem ohrozil zdraví soupeře," uvedl ve videu Příhoda.

Slavia v době Hromadova zákroku vedla 1:0 a náskok v dohrávce udržela až do konce. Pražané se díky vítězství dotáhli na druhé místo tabulky a Spartu a ztrácejí čtyři body na vedoucí Plzeň, kterou přivítají v neděli.

Velké chyby se o víkendu dopustil také rozhodčí Pavel Julínek, který nevyloučil sparťana Bořka Dočkala za surový zákrok na nohu Michala Hlavatého z Mladé Boleslavi. Záložníkovi Pražanů udělil pouze žlutou kartu, přestože situaci na rozdíl od Szikszaye přezkoumával u monitoru.

Julínek stejně jako další chybující sudí Karel Hrubeš má zastavenou delegaci na čtyři utkání a komise zároveň oba přeřadila na seznam druhé ligy.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •