Hlavní obsah

Disciplinárka zahájila řízení s Grygerou

19. 5. 2023 16:36Aktualizováno 19. 5. 2023 17:18

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) zahájila řízení s generálním manažerem Zlína Zdeňkem Grygerou kvůli nevhodnému chování k rozhodčím po utkání v Teplicích. Severočeský klub je prošetřován kvůli zanedbání pořadatelské služby. Komise zároveň uložila tresty oběma pražským "S" za chování fanoušků ve finále poháru i v úvodním kole ligové nadstavby.

Foto: Tipsport

Generální manažer zlínského klubu Zdeněk Grygera.

Článek

Grygera po nedělním utkání 2. kola nadstavbové skupiny o záchranu v Teplicích po výhře domácích 2:1 vulgárně vynadal rozhodčím za to, že v 90. minutě neuznali branku Libora Kozáka kvůli údajné hře rukou. Sudí to uvedli v zápise. Grygera následně v prohlášení na zlínském webu uvedl, že rozhodčí jeho tým vážně poškodili a klub na ně podá oficiální stížnost.

Komise zahájila s Grygerou disciplinární řízení "za neoprávněný vstup do prostor vymezeným delegovaným osobám a pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám". Podle disciplinárního řádu LFA hrozí Grygerovi za návštěvu rozhodčích zákaz činnosti až na tři měsíce nebo výkon fotbalově prospěšné činnosti, popřípadě i pokuta až do výše 50 000 korun.

Utkání v Teplicích, po němž ztrácejí "Ševci" z posledního místa už čtyři body na barážové příčky, přineslo velké emoce. Na výkon rozhodčích v čele s hlavním Lukášem Nehasilem a práci systému VAR si po duelu stěžoval i zlínský kouč Pavel Vrba. Komise rozhodčích dala v pondělním komuniké Zlínským za pravdu, že měli v 75. minutě za stavu 1:1 po ruce Štěpána Chaloupka kopat penaltu. Naopak Kozákova branka neplatila správně.

Za chování fanoušků ve finále poháru, ve kterém Slavia na Letné zdolala Spartu 2:0, zaplatí oba celky. Za použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků potrestala komise Slavii pokutou 40 tisíc korun, Spartě nařídila zaplatit 30 tisíc korun.

Příznivci obou klubů se provinili i v zápasech 1. kola nadstavbové skupiny o titul. Slavia pyká za porušení povinností pořadatele a použití pyrotechniky v hledišti částkou 50 tisíc korun (domácí duel s Bohemians 1905) a Sparta za nesportovní chování fanoušků částkou 40 tisíc korun (utkání v Olomouci).

Pokutu 30 tisíc dostal Baník Ostrava za použití pyrotechniky v ochozech v utkání s Brnem.

Reklama