Hlavní obsah

Hruška v Plzni končí, hledá nové angažmá

31. 5. 2022 9:07Aktualizováno 31. 5. 2022 9:31

Kanonýr Jean-David Beauguel potvrdil odchod hned při mistrovských oslavách. Teď je na řadě další. Dlouholetá brankářská jednička Aleš Hruška se loučí s fotbalovou Viktorií Plzeň, ve které mu na konci června končí smlouva a na jejím prodloužení se obě strany nedohodly. Majitel dvou mistrovských titulů si nyní hledá nové angažmá.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Brankář Viktorie Plzeň Aleš Hruška.

Článek

Senzační titul nese i jeho podpis. V poslední mistrovské sezoně zasáhl Aleš Hruška do šesti ligových zápasů, odchytal i všechna předkola Konferenční ligy, kde skvělým výkonem v penaltovém rozstřelu pomohl vyřadit například TNS. V paměti fanoušků jistě zůstane i jeho skvělý výkon ve dvojzápase s kyperskou Larnakou, kde se skvělými zákroky zasloužil o postup do základní skupiny Evropské ligy.

Nyní se brankář s Viktorií loučí. Aleš Hruška přicházel do Štruncových sadů před pěti lety, když se zranila dlouholetá opora Matúš Kozáčik. Hned v první sezoně se podílel na zisku mistrovského titulu a v nadcházející si z pozice jedničky zachytal Ligu mistrů. Celkem za Viktorii odchytal 123 zápasů, v nichž si zapsal 43 čistých kont. Na konci právě končící sezony si připsal i svůj druhý ligový titul.

My jsme vám ty medaile přivezli! Noční návrat mistrů na stadion v PlzniVideo: Robert Neumann, Sport.cz

„Vzpomínám si, jak rychle jsme se byli schopni domluvit na jeho příchodu v době, kdy jsme při zranění Matúše Kozáčika rychle sháněli náhradu. S Alešem byla vždy skvělá spolupráce, vypracoval se ve výraznou osobnost na hřišti i v hráčské kabině, která ho vždy uznávala a patřil k jejím zástupcům při většině jednání," říká na klubovém webu generální ředitel Adolf Šádek.

„Na prodloužení smlouvy jsme se nyní nedomluvili. Aleš má navíc stále chuť chytat první ligu, a tak se naše cesty po pěti letech rozcházejí. Tímto bych mu chtěl poděkovat za vše, co pro klub odvedl a popřát mu mnoho štěstí a úspěchů jak ve fotbalovém, tak i osobním životě. Jsem si jistý, že Aleše čeká ještě hodně odchytaných prvoligových utkání, kvalitu na to rozhodně má," ujišťuje Šádek.

„Aleš byl vždy obrovský profesionál, který se maximálně koncentruje na každý trénink i zápas. Byla radost s ním spolupracovat ať už coby s kolegou brankářem či později z trenérského pohledu," dodává trenér gólmanů Matúš Kozáčik.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •