Hlavní obsah

Jablonec představil nového generálního ředitele. Klub také čeká velký návrat

3:32
3:32

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Fotbalový Jablonec pokračuje ve změnách ve vedení klubu. Na Střelnici bude nově úřadovat nový generální ředitel Tomáš Mejzr, který na sever zamířil z pražské Dukly. Do aktuálně třetího týmu ligy míří i ukrajinský bek Eduard Sobol, který v klubu před sedmi lety zanechal výraznou stopu.

Foto: FK Jablonec

Nový generální ředitel Jablonce Tomáš Mejzr

Článek

Když vloni v květnu soud pravomocně potvrdil pro šéfa Jablonce Miroslava Peltu trest vězení, z představenstva byl majitel klubu odvolán a nově se stal výkonným ředitelem klubu. Nyní klub zavedl funkci generálního ředitele, kterým jmenoval Tomáš Mejzr. Dosud působil tři roky jako výkonný ředitel v pražské Dukle, předtím dělal na Julisce organizačního manažera.

„Od převzetí klubu jsme věděli, že tak, jak musíme dlouhodobě posilovat hráčský kádr, musíme posílit i strukturu vedení. Proto jsme půl roku hledali adekvátního kandidáta, ke kterému bychom měli důvěru a mohli bychom ocenit jeho zkušenosti. S příchodem Tomáše Mejzra získáváme člověka, který má hráčskou i funkcionářskou zkušenost. V posledních několika letech vedl Duklu Praha, se kterou zvládl postoupit do první ligy. Věříme, že na úspěšné vlně bude pokračovat i v Jablonci,“ uvedl většinový majitel klubu Jakub Střeštík, který klub koupil na podzim od Pelty.

„Budu spojkou mezi majitelem klubu a klubem samotným. Zájem pánů Střeštíka i Pelty o moji osobu mě velmi potěšil a jsem rád, že jsem součástí Jablonce. Sezona je skvěle rozehraná, a je před námi spousta práce, abychom ji také dobře dohráli,“ uvedl nový generální ředitel.

Do týmu kouče Luboše Kozla míří levonohý obránce Eduard Sobol, který prostředí na Střelnici dobře zná. V Jablonci hostoval v sezoně 2018/2019 ze Šachtaru Doněck. Podle ukrajinských médií 30letý hráč po dvou letech opouští francouzský Štrasburk, kde na podzim jen paběrkoval a na severu Čech podepíše smlouvu na rok a půl.

Za Jablonec před sedmi lety odehrál celkem 27 utkání, včetně čtyř duelů v základní skupině Evropské ligy. „V té době nám strašně pomohl a odvedl nám neskutečné služby. Musím říct, že to byl excelentní transfer, který jsme tehdy udělali,“ vzpomíná trenér Petr Rada, který tehdy Jablonec koučoval.

29násobný ukrajinský reprezentant za Jablonec vstřelil za sezonu jednu branku a na tři nahrál. Předtím působil i ve Slavii pod koučem Jaroslavem Šilhavým a Jindřichem Trpišovským. Celkem za sešívané odehrál 28 duelů.

„Fotbalista jako hrom, takových levých beků pak už v lize moc neběhalo. Byl tahovým hráčem, měl dobrý centr, výbornou figuru. Na něj nedám dopustit, strašně se mi líbil. I do kabiny byl výborný. Nevím, v jakém je stavu, když půl roku nehrál a jak je na tom zdravotně, ale myslím, že v české lize se může znovu nakopnout,“ myslí si Rada. Sobol by na levé straně zvýšil konkurenci Filipu Novákovi a Matěji Polidarovi.

Třetí Jablonec bude na jaře hrát o evropské poháry. Tým se momentálně chystá na ligu na přípravném kempu v Turecku, kam s týmem Luboše Kozla odcestovaly i dvě zimní posily z pražské Sparty středopolař Nelson Okeke na přestup a Dominik Hollý na hostování do konce sezony. Oba již za Jablonec nastoupili ve středu v prvním přípravném zápase proti Katovicím. Hollý se na výhře 3:0 podílel vstřeleným gólem. Jarní část zelenobílí rozehrají posledního ledna doma proti Teplicím.

Související témata:
Tomáš Mejzr
Eduard Sobol