Článek
„Se Surem jsme o tom nemluvili. Vím, že se o tom s ním ale bavil Rosa a Sivi,“ zmiňoval Priske sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického a sportovního manažera A-týmu Tomáše Sivoka.
Co způsobilo na Spartě pozdvižení?
Slavná značka s jarním oteplováním rezaví. Ve čtvrtfinále vyletěla z domácího poháru s Mladou Boleslaví. Prošustrovala ligové derby se Slavií a po čtvrteční prohře 1:2 v Alkmaaru to má nahnuté i v osmifinále Konferenční ligy.
V Nizozemsku se už neudržel třiadvacetiletý gólman, který mimo jiné vykládal.
„Chybí nám vůle se o výsledek více porvat. Fotbalisty máme, ale někdy je to prostě málo.“
„Když se vrátím k derby, tak slávisti prostě nejsou lepší fotbalisti, ale přístupem nás totálně roznesli.“
„Každý si musí sáhnout do svědomí.“
Slova slovenského mládence, který v bráně víc než obstojně nahrazuje zraněnou dánskou jedničku Petera Vindahla, se po přesvědčivé výhře nad Slováckem rozhodl veřejně a viditelně ocenit i kotel Sparty.
Větší efekt vzkazu dodaly i světlice, za které mohou na Letné očekávat pokutu od disciplinární komise. To už se ale dostáváme jinam…

Vzkaz Jakubu Surovčíkovi po utkání se Slováckem.
Surovčíkova slova měla dohru i v zaměstnání.
„Probírali jsme to. Víme, že to (v Alkmaaru) nebylo vůbec ideální. Každý jsme si o tom řekli svoje a takhle bych to nechal být,“ pověděl diplomaticky matador Sparty Pavel Kadeřábek.
Gólman musel taky na rozpravu s Kadeřábkovými bývalými spoluhráči z národního týmu, kteří nyní ve sportovním úseku Sparty zastávají nejvyšší pozice. „Je to něco, co zůstane v klubu a kabině,“ naznačoval Priske. Neprozradil, jaký dopad měla pro Surovčíka schůzka s Rosickým a Sivokem.
Sám Rosický v pondělí ráno pro Sport.cz vzkázal: „S Kubou Surovčíkem jsem opravdu mluvil a za jeho slova ho pochválil. Kuba roste jako hráč i člověk, mám radost, jak novou situaci zvládá.“
Proti Slovácku si Surovčík připsal na jaře sedmý soutěžní start a přispěl Spartě k ukončení série bez vítězství.

Brankář Sparty Jakub Surovčík.
„Bohužel jsem nečetl, co přesně (Surovčík) řekl. Poslední dva dny se můj mozek staral o zápas se Slováckem. O podobné věci se starají Rosa a Sivi,“ pokračoval dánský trenér, když dostal od Sport.cz dotaz, jak se obecně staví k upřímné kritice vlastního týmu nebo spoluhráčů.
Sám Dán totiž veřejně podřízené málokdy kritizuje.
„Mám rád hráče, kteří vyjadřují názor. Oceňuju, že ho občas poví i veřejně, ale zároveň nepřekročí hranici, nepřemůže je frustrace nebo otevřeně nekritizují jiné hráče. Koneckonců je také důležité zvednout v kabině hlas a může to udělat každý. Myslím, Suro hovořil s respektem, když řekl, že každý z nás očekává víc,“ dodával Priske.











