Hlavní obsah

Krob asistentem, Hübschman pokračuje! Snažíme se konec oddalovat, říká kapitán Jablonce

Fotbalisté Jablonce rozjíždí přípravu na novou sezonu i s Tomášem Hübschmanem. 41letý záložník načerpal nové síly, a ještě o jeden díl se rozhodl svou bohatou kariéru natáhnout. Na sever Čech ze Sparty míří Václav Drchal.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Tomáš Hübschman patří k nejzkušenějším hráčům v lize

Článek

Vítěze Poháru UEFA z roku 2009 čeká příprava na jeho již 24. sezonu na prvoligové úrovni, kde hrál za Spartu, Jablonec a Šachtar Doněck.

„Až když jsme se s Jabloncem definitivně zachránili, přemýšlel jsem nad dalším pokračováním víc. A po dvou týdnech odpočinku jsem zase začal trénovat a běhat a dostal zase chuť do toho jít. Definitivně jsem se rozhodl v minulém týdnu, že chci pokračovat a domluvili jsme se," řekl na startu přípravy veterán.

„Závěr loňské sezony byl náročný a abych řekl pravdu, prvních čtrnáct dnů jsem neměl chuť vůbec na nic a jen jsem odpočíval. Normálně jsem během dovolené dost aktivní a jsem často na hřišti, ledě nebo hrávám tenis, teď toho bylo minimálně, abych si odpočinul a dal se zdravotně do kupy," dodal kapitán Jablonce. Severočeši obsadili jedenácté místo.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Tomáš Hübschman z Jablonce.

„A samozřejmě se mi nechtělo končit v takové situaci, kdy jsme se druhý rok po sobě zachraňovali až v samotném závěru ligy," připustil.

V Jablonci načne svou jubilejní 10. sezonu, během kterých na Střelnici zažil šest hlavních trenérů a jedním z nich byl v letech 2015 a 2016 i Zdenko Frťala. „S Tomášem jsme tehdy vedli spoustu diskusí a rozhovorů a upřímně se přiznám, že jsem tenkrát netušil, že vydrží hrát ještě takhle dlouho," řekl Frťala, současný trenér Teplic, s nimž se Jablonec utkal v posledním kole skupiny o záchranu.

„Je neuvěřitelné a obdivuhodné, co je Tomáš schopen absolvovat. Trenéři ho nevyužívají jen na několik minut, ale je stabilní součástí základní sestavy. Hluboce před ním smekám," dodal Frťala. V minulé sezoně Hübschman odehrál 25 zápasů, z toho 23 v základní sestavě, celkem 2021 minut.

„Když se hrálo ve středu i v neděli, tak na něm bylo vidět, že v tomhle věku je to pro něj už složité, ale pro mužstvo měl nesmírný přínos a obrovsky nám pomohl," ocenil ho i bývalý kouč David Horejš, jehož majitel klubu Miroslav Pelta po skončení soutěže z funkce kouče odvolal.

58násobný reprezentant se bude i v následující sezoně na hřišti potkávat s dalšími dvěma ligovými veterány Josefem Jindřiškem z Bohemians 1905 a mladoboleslavským Markem Matějovským. „Už nám z toho asi vypadl Honza Laštůvka, s nímž jsem mluvil a vypadá to, že pokračovat nebude. Jsem rád, že Pepa Jindřišek i Mára Matějovský pokračují. Svědčí to o tom, že jsou zdraví a mají to štěstí, že se tomu mohou věnovat pořád na sto procent, mají výkonnost a kluby si váží toho, že je mají. Samozřejmě jednoho dne musí všichni skončit a začít něco nového. Dá se říct, že se to snažíme oddalovat," pověděl s úsměvem Hübschman.

Naopak o šest let mladší obránce Jablonce Jan Krob se již rozhodl kariéru ukončit. V novém realizačním týmu v Jablonci by nově měl asistovat Radoslavu Látalovi, jehož klub zatím oficiálně jako nového trenéra nepotvrdil. Podle informací Sport.cz se čeká se na dořešení kontraktu s jeho bývalým zaměstnavatelem.

S Jabloncem trénuje i útočník Sparty Václav Drchal, u něhož se již ladí poslední detaily transferu. Měl by se tak stát pátým novým hráčem Severočechů. Klub již z druholigového Vyškova posílil Alexis Alégué, z Varnsdorfu Patrik Schön, záložník Vachtang Čanturišvili ze Zlína a mladý útočník Matěj Náprstek z druholigového Norimberka.

Reklama