Liberec - Hradec 1:0Liberec bere doma těsnou výhru, Slovan spasil Tupta

38. Tupta 1 : 0

Liberec

Fotbalisté Liberce zvítězili v 17. kole první ligy nad Hradcem Králové 1:0. Vyrovnaný a bojovný zápas rozhodl v 38. minutě jediným gólem Lubomír Tupta. Slovan vyhrál popáté z posledních šesti kol a z osmého místa neúplné tabulky ztrácí na soupeře už jen bod. "Votroci" nebodovali po třech ligových duelech a mohou přijít o šestou příčku.

Autor gólu Lubomír Tupta z Liberce.

V Liberci se od úvodu hrál vyrovnaný zápas, který dlouho postrádal větší šance. Až po půlhodině Hilál poslal střílený centr do vápna a nabíhajícímu Havelkovi scházel krok, aby ve skluzu zakončil sám před hostující brankou.

Ve 38. minutě už Severočeši vedli. Frýdek vysunul kolmicí do úniku Tuptu, jenž si dobře pokryl míč a s přehledem překonal gólmana Fendricha. Slovenský záložník se trefil počtvrté v ligové sezoně a osamostatnil se na čele týmové střelecké tabulky.

Chvíli před pauzou měli hosté velkou šanci na vyrovnání. Vašulínova tečovaná přihrávka prošla skrz vápnem až k nabíhajícímu Urmovi, ale ten sám před Knoblochem přestřelil. Královéhradečtí pokračovali v aktivní hře i po změně stran a v 55. minutě zachránil domácí po Vašulínově hlavičce gólman Knobloch.

Liberečtí poté vyrovnali hru a nepouštěli soupeře do šancí. Hostující trenér Koubek 20 minut před koncem posílil útok a místo stopera Čecha nasadil ofenzivně laděného Kubalu. Východočeši v závěru znovu získali převahu a nakonec nebyli daleko od vyrovnání. V první minutě nastavení udělal ve vápně velkou chybu domácí Plechatý, ale Vašulín z hranice malého vápna jen trefil Knoblocha.

Na opačné straně se po přečíslení neprosadil střídající Stoch, jehož tečovaná střela skončila těsně nad břevnem. Liberecké to už ale nemuselo mrzet. Severočeši bodovali i v 15. domácím utkání nejvyšší soutěže s Hradcem, z toho podeváté za sebou zvítězili. "Votroci" získali venku jen osm z celkových 24 bodů v ligové sezoně.

17. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Branka: 38. Tupta. Rozhodčí: Klíma - Vlček, Novák - Ondráš (video). ŽK: Stoch - Čech, Leibl. Diváci: 1000 (omezený počet).
Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula - Tiéhi, Havelka (86. Stoch) - Koscelník (58. Rondič), Frýdek (76. Purzitidis), Tupta (76. Mészáros) - Hilál (76. Rabušic). Trenér: Kozel.
Hradec: Fendrich - Klíma, Čech (71. Kubala), Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada, Urma (46. Novotný) - Dvořák (71. Prekop), Vašulín, Vlkanova (84. Král). Trenér: Koubek.