Liberec v generálce na jaro porazil Škendiji, Jablonec a Bohemians remizovali

Fotbalisté Liberce v závěrečném přípravném utkání před startem jarní části první ligy v Turecku porazili 3:1 Škendiji Tetovo ze Severní Makedonie. Jablonec a Bohemians 1905 v generálkách remizovaly. Severočeši ve Španělsku hráli 2:2 s norským Vikingem Stavanger, "Klokani" uzavřeli turecké soustředění výsledkem 1:1 s rakouským Wolfsbergem.

Trenér Jablonce Petr Rada

Liberečtí k třetí výhře zimní přípravy nakročili už v úvodním poločase. Stoch nejprve napálil tyč, ale ve 35. minutě už slovenský záložník otevřel skóre. Slovan mezi 73. a 76. minutou přidal další dvě branky. Nejprve se prosadil Rabušic, po jehož přihrávce se trefil také Gembický. Škendija v závěru zmírnila porážku proměněnou penaltou.

Výběr kouče Luboše Kozla tak soupeři částečně oplatil porážku 0:1 z přípravy z února 2020 a vítězně se naladil na zápas ve Zlíně, kde se devátý tým české nejvyšší soutěže představí příští neděli.

Jablonečtí prohrávali s Vikingem od sedmé minuty, kdy se trefil Vevatne. Krátce po pauze vedení norského celku navýšil Karlsbakk. Severočechy vrátil do hry v 68. minutě kontaktní brankou Silný. Zimní posila z Líšně skórovala i v minulém utkání proti Lokomotivu Moskva (1:1). V nastaveném čase vyrovnal Smejkal. Čtrnácté mužstvo nejvyšší soutěže ani ve třetím duelu v Marbelle nedokázalo zvítězit.

"Nechtěli jsme prohrát, ale soupeř byl hodně dobrý. Uzavíráme soustředění a já doufám, že budou všichni zdravotně v pořádku. Uvidíme, jak bude vypadat Honza Krob, který se dnes zranil. Máme týden na to připravit se na první mistrovské utkání," řekl klubovému webu jablonecký trenér Petr Rada, jehož svěřenci budou v sobotu 5. února hostit Olomouc.

Bohemians měli v úvodu nad Wolfsbergem převahu, ale Beran, Chramosta ani Kovařík své šance neproměnili. Třetí celek rakouské ligy v Beleku poslal do vedení ve 45. minutě Röcher. Hned po změně stran vyrovnal čerstvý náhradník Necid po Dostálově přihrávce.

"Utkání splnilo naše očekávání. Směrem k ligovým zápasům bychom potřebovali zapracovat na produktivitě v ofenzivní fázi hry," uvedl kouč Bohemians Luděk Klusáček. "Klokani" ve třech duelech v Beleku neprohráli a v zimní přípravě podlehli pouze Jablonci. Pražané, kteří jsou v prvoligové tabulce dvanáctí, odstartují jarní část sezony příští sobotu v Teplicích.