Liberec - Karviná 1:0Rabušic rozhodl z penalty o výhře Liberce, Karviná zůstala v lize poslední

Fotbalisté Liberce porazili v utkání 24. ligového kola Karvinou 1:0. O druhém jarním vítězství Slovanu rozhodl v 84. minutě z penalty střídající útočník Michael Rabušic. Severočeši naplno bodovali po třech kolech a posunuli se na sedmou příčku neúplné tabulky. Slezský nováček nejvyšší soutěže v lize jedenáctkrát za sebou nezvítězil, na jaře prohrál pět ze šesti zápasů a zůstal poslední.

Autor prvního gólu Michael Rabušic (vpravo) se raduje se spoluhráči z Liberce v duelu s Karvinou

Na první zajímavou šanci čekali diváci až do 23. minuty. Domácí zadák Prebsl napřáhl před šestnáctkou a jeho prudká rána jen těsně minula branku. Vzápětí karvinský gólman Holec s námahou vyrazil Tuptovu střelu. Více vzruchu přinesl až závěr prvního poločasu. Karvinský Čavoš v 41. minutě trefil břevno, liberecký Tupta pak šel sám na brankáře Holce, ale neuspěl.

Také po přestávce byli aktivnější domácí. Většinou však zakončovali z větší vzdálenosti, postupně Žambůrek, Prebsl či Ghali. Hosté zahrozili Doležalovým průnikem do šestnáctky. Rozhodnutí přinesl až pokutový kop v závěru. Mikula trefil ruku stopera Bergqvista a zkušený liberecký útočník Rabušic, který byl na hřišti pouhé dvě minuty, penaltu v 84. minutě proměnil. Připsal si 57. gól v české lize.

Trenér Luboš Kozel z Liberce v duelu s Karvinou

Hosté pak vrhli všechny síly do útoku. Do jejich otevřené obrany se dostal Višinský, ale Holce neprostřelil. V samém závěru nastaveného času měla Karviná blízko k vyrovnání. Střídající Iván si navedl míč na střelu a jen těsně minul Vliegenovu branku.

Liberečtí ani v sedmém domácím ligovém zápase s Karvinou neprohráli. Na svém stadionu U Nisy v nejvyšší soutěži nenašli už sedmkrát po sobě přemožitele a získali tam 26 z celkových 32 bodů v sezoně.

24. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec – MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 84. Rabušic z pen. Rozhodčí: Volek – Machač, Líkař – Machálek (video). ŽK: Prebsl, Vliegen – Svozil, Bergqvist, Memič, Fleišman. Diváci: 1831.
Liberec: Vliegen – Prebsl, Chaluš, Mikula – Penner (72. Preisler), Varfolomejev (55. Purzitidis), Žambůrek, Ghali – Kok (55. Višinský), Tupta (82. Horský) – Kulenovič (82. Rabušic). Trenér: Kozel.
Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist – Memič (86. Raspopovič), Moses (87. Iván), Boháč, Čavoš (87. Traoré), Fleišman – Doležal, Regáli (62. Akinyemi). Trenér: Jarábek.