Hlavní obsah

Na fotbal bude moci více diváků, povolená kapacita stoupla na 20 procent

21. 5. 2021 12:22

Na zápasy první a druhé fotbalové ligy bude moci od víkendového předposledního kola této sezony více diváků. Kluby mohou nově zaplnit kapacitu hlediště až z 20 procent místo dosavadních 10. Divákům se navíc prodloužila lhůta na negativní test na koronavirus, a to ze 48 na 72 hodin. Některé kluby o tom informovaly na svých webech a ČTK to potvrdil Štěpán Hanuš, mluvčí Ligové fotbalové asociace, která řídí profesionální soutěže.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Diváci na tribuně v Uherském Hradišti. Ilustrační foto. Foto: Dalibor Glück, ČTK

Článek

"Na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví je možné od nadcházejícího víkendu na ligovém stadionu obsadit až 20 procent kapacity. Návštěvníci se musejí prokázat testem z certifikovaných laboratoří ne starším než 72 hodin. Jinak všechny podmínky zůstávají ve stejné podobě jako v předchozích kolech a kluby v tomto duchu se svými partnery a permanentkáři již komunikují," uvedl Hanuš.

Diváci nadále musejí po celou dobu na stadionu nosit respirátor a dodržovat rozestupy. Sedět smějí jen v každé druhé řadě a minimálně ob jedno sedadlo. Vedle negativního testu se mohou prokázat potvrzením o prodělání nemoci v posledních 90 dnech nebo certifikátem o dokončeném očkování. V hledišti mohu být dlouhodobí partneři klubu, mezi něž se dají zařadit držitelé permanentních vstupenek.

Diváci se na fotbalové zápasy v Česku v omezené míře vrátili o prvním květnovém víkendu, od té doby mohla být hlediště zaplněna maximálně z 10 procent. Předtím od první poloviny prosince mohlo na utkání 300 osob z řad partnerů klubu.

Po zvýšení povolené kapacity se o víkendu nejvíce diváků dostane na domácí zápasy Olomouce a Plzně. Na Hané čítá 20 procent kapacity téměř 2500 míst, na západě Čech pak přes 2300 míst. Nejvíce diváků do konce sezony uvidí příští sobotu korunovaci mistrovské Slavie po zápase s Českými Budějovicemi, na který budou moci do Edenu necelé čtyři tisícovky lidí.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?