Hlavní obsah

Neumím si představit, že Plzeň ztratí body v Brně, míní expert. Bílek prý podcenění nepřipustí

Největší překvapení úvodního letošního dějství nejvyšší fotbalové soutěže padá na vrub mistrovské Viktorie Plzeň. Západočeši doma podlehli Hradci Králové 1:2 a o nápravu se budou snažit na půdě Zbrojovky Brno. Může západočeskému klubu nějak pomoci, že přítelkyně majitele Viktorie Adolfa Šádka je dcera šéfa Zbrojovky? „Vztah mezi kluby tam přes osobu pana Šádka je. Ale nemyslím si, že by to mělo hrát výraznější roli," míní redaktor Sport.cz a Práva Martin Mls v pořadu Přímák. „Nemyslím, že by hrálo roli přátelství mezi Brnem a Plzní. To vylučuji," souhlasí druhý z hostů ve studiu Zdeněk Ščasný.

Plzeň další ztrátu bodů nepřipustí. Vztahy mezi vedením Brna a Viktorie prý hrát roli nebudou, příspěvek z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

 
Článek

Nažhavení fanoušci Viktorie po neděli snad ani nechtěli koukat na ligovou tabulku. Mistr přepustil první místo Slavii. Teď se musí Západočeši rychle zvednout na půdě Zbrojovky. Trenér Michal Bílek přitom neavizoval zemětřesení v sestavě. „Michal je zkušený. Nebude dělat razantní změny. Pro Plzeň je důležité, aby se z té porážky otřepali. Věřím, že Plzeň si se vším poradí a bude v dalším průběhu ligy ztrácet méně," tuší Ščasný, bývalý kouč Sparty.

Může úřadujícím mistrům pomoci, že míří na půdu Brna, kde vysoko vyhrála Slavia i Sparta. Navíc jsou mezi vedením klubů přátelské vazby... „Nebude to hrát výraznější roli. Vždyť ani Zbrojovka nemá vyhráno. Ale je jasné, že Plzeň musí zabrat a vyhrát. Pokud půjdou do vedení, nesmí je to ukolébat, jako proti Hradci. Stát se to může, ale neumím si představit, že by měla Plzeň v Brně ztratit body," tvrdí fotbalový novinář.

Ščasný upozorňuje, že v domácím prostředí navíc Brno není tak silné, jako na hřištích soupeřů. „Trenér Brna Dostálek mluvil o problémech svého týmu v obou vápnech. Plzeň tyhle zápasy dokáže vyhrávat," myslí si expert. „Pokud tam bylo opravdu proti Hradci podcenění, tak už nic podobného Michal Bílek nedopustí, aby se to opakovalo," dodává bývalý funkcionář letenského klubu. „Stejně tak jsem přesvědčený, že Sparta teď vyhraje doma."

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články