Neuvěřitelný večer! Galapředstavení Basseyho, jásal kouč Budějovic

27. 11. 2021 19:25

Úchvatný finiš! Na tohle fotbalové představení se bude na Střeleckém ostrově hodně dlouho vzpomínat. Ještě v 71. minutě svítilo na ukazateli skóre 0:2, domácí České Budějovice navíc v tu dobu hrály už v deseti bez vyloučeného Hory. Přesto dokázaly Slovácko v 16. ligovém kole skolit.

Fortune Bassey z Českých Budějovic oslavuje saltem vyrovnávací branku proti SlováckuFoto: Václav Pancer, ČTK

„Neuvěřitelný večer. „Tohle jsme tady ještě nezažili. Pamatuju jednu otočku za trenéra Pavla Tobiáše, kdy jsme s Žižkovem v 75. minutě prohrávali 0:2 a nakonec po Benátově penaltě v poslední minutě vyhráli 3:2. Ale v deseti a kór proti takovému soupeři, jakým je Slovácko... To opravdu ne," zářil radostí po sobotním triumfu 3:2 kouč Dynama David Horejš, který po závěrečném hvizdu nadšeně poletoval podél domácí lavičky.

Právem. V Českých Budějovicích se slavilo. Přitom v poločase byla nálada v domácím táboře pod bodem mrazu. Slovácko na hřišti dominovalo, bylo silnější na míči, vytvářelo si šance a zcela zaslouženě díky Kalabiškově trefě vedlo. Navíc Jurečka neproměnil ve 25. minutě penaltu! Dynamo prohrávalo osobní souboje, chyběl důraz.

Jan Kalabiška (uprostřed) ze Slovácka se raduje z gólu proti Českým Budějovicím.Foto: Václav Pancer, ČTK

„Kolem dvacáté minuty jsem myslel, že vyskočím z kůže. Bylo to až do nebevolající, jak jsme k tomu přistupovali. Hráli jsme jako panenky," nebral si servítky Horejš.

I proto měl v šatně o pauze hlasitý proslov. Střídající Tolno hru rozhýbal, jenže přišla střela levačkou v podání Sadílka, kterou jinak výborný Vorel pustil do brány. Brzy poté navíc šlápnutí Hory na nohu Jurečky zkonzultoval hlavní arbitr Ginzel s VAR a místo původně udělené žluté karty vytáhl rovnou červenou.

Na Budějovice by v tu chvíli vsadil jen málokdo. Vzpruhu ovšem přinesl v 71. minutě rohový kop, který hlavou usměrnil do brány Valenta. „Mužstvo ten gól neskutečně nakopl," pokyvoval Horejš. Domácí vycítili příležitost a na hřišti se děly věci. „Rozhodly kvality Basseyho, předvedl galapředstavení," smekal Horejš před nigerijským šutérem, jenž v 81. a 84. minutě pláchl stoperu Hofmannovi a po svých sólech pokaždé chladnokrevně nasměroval balon do sítě.

Trenér Českých Budějovic David Horejš během zápasu se Slováckem.Foto: Václav Pancer, ČTK

„Fortune Hofmanna přejel a excelentně to zakončil," chválil hrdinu duelu trenér Jihočechů. Podobné šance přitom útočník Budějovic v předešlých zápasech obvykle neproměňoval.

„Dneska to ale týmu vrátil se vší parádou. Počínal si mazácky, při třetím gólu krásně gólmana přehodil, věděl, co dělá. Hraje ligu první sezonu a má osm branek, což o něčem svědčí," řekl Horejš, jemuž se povedla střídání, po zmiňovaném Tolnovi přišli na trávník i Valenta s Vaisem a Dynamo rozjetému Slovácku, které před týdnem vyprášilo doma Spartu, uštědřilo facku.

Fortune Bassey z Českých Budějovic oslavuje gól proti Slovácku.Foto: Václav Pancer, ČTK

„Strašně si výhry cením. Slovácko bylo po většinu zápasu lepší, nám se ale povedl závěr, který byl excelentní. Klukům patří obrovský kompliment," jásal Horejš, který by po vyrovnání na 2:2 patrně vzal i bod. „Říkal jsem si s klukama, že by to mohlo dopadnout jako se Slavií, kdy jsme taky byli v deseti, a nakonec brali bod," připustil Horejš.

Místo jednoho bodu ale zůstali na jihu Čech všechny tři, i díky výtečnému Vorlovi, který za stavu 3:2 vyškrábl na brankové čáře hlavičku Vecheta. „Mužstvo si navzájem pomohlo v důležitých chvílích. Druhý gól, který Vorlis dostal, by gólman jeho kvalit měl chytit. Tým ho ale podržel kontaktní brankou na 1:2 a on pak vytáhl v závěru neskutečný zákrok. Tak by to mělo být," těšilo Horejše, jenž měl před utkáním potíže v zadních řadách a na stoperu tak zaskočil krajní bek Sladký, který se úkolu zhostil dobře.

Souhrn z výsledků:
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Ostrava FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha Slavia Ostrava - Slavia 3 : 3
20211219T18 : 00:00+0000
Ostrava vs. Slavia
Ostrava
Slavia
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Teplice FK Teplice - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav Teplice - Ml. Boleslav 0 : 1
20211219T15 : 00:00+0000
Teplice vs. Ml. Boleslav
Teplice
Ml. Boleslav
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Olomouc SK Sigma Olomouc - Fastav Zlín Zlín Olomouc - Zlín 1 : 1
Olomouc vs. Zlín
Olomouc
Zlín
19.12.2021 zákl. část - 19. kolo Liberec FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice Liberec - Č. Budějovice 0 : 0
Liberec vs. Č. Budějovice
Liberec
Č. Budějovice
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Hr. Králové FC Hradec Králové - AC Sparta Praha Sparta Hr. Králové - Sparta 0 : 1
20211218T18 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Sparta
Hr. Králové
Sparta
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Slovácko 1. FC Slovácko - FK Jablonec Jablonec Slovácko - Jablonec 2 : 1
20211218T15 : 00:00+0000
Slovácko vs. Jablonec
Slovácko
Jablonec
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Karviná MFD OKD Karviná - FC Viktoria Plzeň Plzeň Karviná - Plzeň 0 : 1
Karviná vs. Plzeň
Karviná
Plzeň
18.12.2021 zákl. část - 19. kolo Bohemians Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice Pardubice Bohemians - Pardubice 1 : 2

Souhrn z kalendáře:
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Jablonec FK Jablonec - SK Sigma Olomouc Olomouc TV Tipsport Jablonec - Olomouc Vsadit
20220205T15 : 00:00+0000
Jablonec vs. Olomouc
Jablonec
Olomouc
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Slavia SK Slavia Praha - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Slavia - Karviná Vsadit
Slavia vs. Karviná
Slavia
Karviná
5.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Teplice FK Teplice - Bohemians Praha 1905 Bohemians TV Tipsport Teplice - Bohemians Vsadit
Teplice vs. Bohemians
Teplice
Bohemians
5.2. 18 : 00 zákl. část - 20. kolo Č. Budějovice SK Dynamo České Budějovice - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Č. Budějovice - Sparta Vsadit
20220205T18 : 00:00+0000
Č. Budějovice vs. Sparta
Sparta
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Ml. Boleslav FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava Ostrava TV Tipsport Ml. Boleslav - Ostrava Vsadit
20220206T15 : 00:00+0000
Ml. Boleslav vs. Ostrava
Ostrava
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Pardubice FK Pardubice - 1. FC Slovácko Slovácko TV Tipsport Pardubice - Slovácko Vsadit
Pardubice vs. Slovácko
Slovácko
6.2. 15 : 00 zákl. část - 20. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Slovan Liberec Liberec TV Tipsport Zlín - Liberec Vsadit
Zlín vs. Liberec
Zlín
Liberec
6.2. 18 : 00 zákl. část - 20. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové Hr. Králové TV Tipsport Plzeň - Hr. Králové Vsadit
20220206T18 : 00:00+0000