Obměněná sestava? Žádné výmluvy. Pardubice nás v první půli přejely, láteří Jugas

Po soutěžní premiéře v modrobílém dresu Liberce netajil zklamání. Stoper Jakub Jugas dostal od trenéra Hoftycha důvěru pro ligovou bitvu s domácími fotbalisty Pardubic, po níž se zbylými parťáky rozdýchával porážku 0:3.

Filip Čihák z Pardubic (vpravo) a Júsuf Hilál z Liberce.

Čemu ji přičítáte?

Nastoupili jsme v kombinované sestavě, nastoupili ti, co moc nehrají, ale Pardubice nás v prvním poločase přejely. V druhém jsme dostali po patnácti minutách gól z penalty a bylo rozhodnuto... Snažili jsme se alespoň korigovat skóre, ale nepovedlo se.

Překvapil vás něčím soupeř?

Ani ne. Věděli jsme, že hrají spolu dlouho a že hrají kombinační fotbal. Bohužel jsme dostali dva góly ze standardky, což rozhodlo zápas. Pardubice vyhrály zaslouženě.

Zvyšoval trenér o přestávce v kabině hlas?

Ne, spíš se nás snažil povzbudit, abychom vstřelili kontaktní gól. Měli jsme docela velkou šanci Koscelníkem. Nedali jsme ji, ale není se co vymlouvat. Tři nula je tři nula...

Michal Hlavatý z Pardubic.

Oproti čtvrteční pohárové bitvě s FCSB zůstala ze základní jedenáctky jen čtveřice hráčů. Byla obměněná sestava hodně znát?

Určitě byla, ale na to se nebudeme vymlouvat. Trénujeme spolu celou dobu, s klukama se známe, měli jsme šanci ukázat, že na to máme.

Zkraje sezony vás trápilo zranění, poté jste vysedával na lavičce náhradníků. Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte?

V pátek jsme přiletěli z Bukurešti, v sobotu dělali taktické věci, takže tam už byly náznaky, jaká sestava vyběhne. Byl jsem připravenej k zápasu už delší dobu, teď jsem dostal šanci. Prohráli jsme 0:3, takže nevím, jestli byla úplně využitá. Musím se podívat na druhý gól, jak to tam vypadalo. Přežil jsem, zvládl celé utkání, což je dneska jediné pozitivní.

Zleva Michal Fukala z Liberce, Cadu z Pardubic a Michal Beran z Liberce.

Nepovedený duel teď musíte hodit rychle za hlavu, už ve čtvrtek vás čeká boj o účast v základní skupině Evropské ligy...

Je to tak, dneska nad tím můžeme přemýšlet, zítra přijde nějaké video a pak už se soustředíme na vrchol podzimu, tedy na zápas proti APOELU.