Hlavní obsah

Pardubice začaly přípravu s novými posilami i triem hráčům na testech

20. 6. 2022 18:14

Fotbalisté Pardubic v pondělí zahájili přípravu na ligovou sezonu s několika posilami i trojicí hráčů, kteří jsou v klubu na testech. Naopak v týmu skončili gólman Marek Boháč nebo obránce Tomáš Čelůstka. Východočeši o tom informovali na svém webu.

Foto: Josef Vostárek, ČTK

Fotbalisté Pardubic na startu letní přípravy.

Článek

Na prvním tréninku Pardubic, které v minulé sezoně zachránily účast v nejvyšší soutěži až ve skupině o záchranu, nechyběli bek či záložník Matěj Helešic a středopolař Michal Hlavatý. Oba do klubu přestoupili. Na roční hostování z Ostravy míří brankář Viktor Budinský a útočník Ondřej Chvěja, opačným směrem putuje gólman Jiří Letáček. Jednání mezi oběma kluby stále probíhají.

Na hostování z mistrovské Plzně přišel stoper Václav Míka, z Ústí nad Labem se zase vrátil obránce Petr Kurka. Na testy dorazili brazilský záložník Bernardo Rosa z rezervy West Hamu, polský křídelník Grzegorz Kotowicz z vratislavského Slasku a obránce Václav Svoboda, jenž naposledy nastupoval za slovenskou Senici. S Pardubicemi se po konci v Jablonci začal připravovat brankář Vlastimil Hrubý.

Do přípravy týmu už nezasáhl Boháč, s nímž se vedení klubu dohodlo na předčasném ukončení smlouvy. Čelůstkovi zase vypršel kontrakt, nově by mohl hrát na Kypru. Východočechy opustili po konci hostování i Martin Šejvl, Michal Petráň a Tomáš Kubart.

První trénink Pardubic na Vinici se z větší části odehrál za prudkého deště. "Bylo vidět, že hráči do toho dali všechno. Nové posily se mi líbí, ale pochopitelně po jednom tréninku nejde dělat větší závěry. Víc nám napoví další tréninky a pochopitelně i výkony v přípravných zápasech," uvedl trenér Jiří Krejčí, který vede mužstvo spolu s Jiřím Novotným.

Pardubice ve středu čekají fyzické testy na FTVS v Praze, poté sehrají sedm přípravných zápasů.

Reklama

Související témata:
  Pardubice - Příbram dnes 17 : 00
20230604T17 : 00:00+0200
Pardubice vs. Příbram
Pardubice vs. Příbram
Pardubice
Příbram
  Vyškov - Zlín dnes 17 : 00
20230604T17 : 00:00+0200
Vyškov vs. Zlín
Vyškov vs. Zlín
Vyškov
Zlín
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.