Slavia dvěma brankami ve druhé půli porazila Boleslav, Plzeň vypráskala Budějovice

Plzeňská Viktorie si v nedělním programu 18. kola fotbalové Fortuna ligy poradila bez jakýchkoliv komplikací s Dynamem České Budějovice 5:0 a vrátila se před Slovácko na třetí příčku v tabulce. Slavia v honbě za první Spartou bere také všechny body po výhře 2:0 v domácím prostředí proti Mladé Boleslavi. Zápas Teplic proti Olomouc byl pro nezpůsobilý terén odložen.

Utkání 18. kola Fortuna ligy, SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav, hrané 10. prosince 2023 v Praze

Viktorie nastoupila proti Budějovicím s vědomím, že ve včerejším zápase se Slovácko po vítězství 5:2 nad Bohemians dostalo před ní na 3. místo tabulky. Plzeň si nicméně od první minuty šla proti neškodným Budějovicím pro třetí místo nazpátek. Její snahu korunoval nejdřív z penalty v 18. minutě Erik Jirka a čtyři minuty po něm Jan Kliment.

Poslední tým tabulky nekladl v podstatě žádný odpor. Ve druhém poločase se trefil stoper Hranáč a skóre uzavřeli v poslední pětiminutovce Jhon Mosquera, který se i přes velmi malý počet výstupů trefil podruhé v sezoně, a po něm ještě Pavel Bucha. Dynamo zůstává nadále přikované na posledním místě tabulky.

Slavia nutně potřebuje sbírat plné bodové zisky, aby naháněla vedoucí Spartu; a proti Boleslavi se dlouho zdálo, že hosté mají šanci si nějaký bodík odvézt zpět domů. Slavia se v první půli málo dostávala ke střelám a brankář Trmal byl víceméně bez práce. Do druhé půle však nastoupil mnohem aktivnější tým. A hned po čtyřech minutách přišla odměna v podobě branky kapitána Holeše. Když pak 4 minuty nato proměnil Václav Jurečka penaltu, bylo rozhodnuto, že ani Slavia v honbě za ligovým titulem nezaváhá. Aktuálně ztrácejí Sešívaní na svého věčného rivala 5 bodů.

Pátá Olomouc měla hrát v Teplicích, kterým patří desátá pozice. Zápas ale odložila Ligová fotbalová asociace kvůli nepříznivé hrací ploše. Špatné počasí již zapříčinilo odložení sobotního zápasu mezi nováčkem Karvinou a Pardubicemi kvůli silně podmáčenému hřišti.