Hlavní obsah

Plzeň šetřila síly, vyhrála s odřenýma ušima. Byl to risk, ale museli jsme to udělat, řekl Bílek

Po červencové nevydařené přípravě se St. Truidenem kouč Michal Bílek proklamoval, že se sestavou příliš experimentovat nebude. Plzni se však otevírá šance získat jackpot v podobě stovek milionů korun, souboj s Tiraspolem ve 3. předkole Ligy mistrů má solidně rozehraný (výhra venku 2:1). Bílek proto sáhl v sobotním ligovém duelu proti Pardubicím do základní jedenáctky razantně.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Plzeňská radost. Útočník Viktorie Jan Kliment slaví trefu do pardubické sítě, objímá svého parťáka Tomáše Chorého.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Článek
Fotogalerie

Oproti úternímu duelu v Moldavsku kouč Viktorie udělal změnu hned na pěti pozicích. I tak úřadující mistr zvítězil (2:1), byť s odřeným břichem.„Byl to risk. Udělat změny směrem k úterní domácí odvetě jsme ale museli. Víme, o co s Tiraspolem budeme hrát," řekl Bílek po utkání, které jeho tým rozhodl ve druhém poločase gólem obránce Havla (2:1).

Vzhledem k disciplinárnímu trestu Hejdy vyslal do boje zcela novou stoperskou dvojici Kaša-Čihák. První se teprve dostává do laufu po delším zranění, 23letý Čihák si zase odbyl premiéru za Viktorii. Namísto Sýkory, Buchy a Kopice pak nastoupili Qose, Cadu a Holík.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Trenér Plzně Michal Bílek během zápasu.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

„Bylo na nás vidět, že souhra vázne. Logicky. Jedenáctka, která vyběhla, spolu nikdy nehrála. Ale potřebovali jsme rozložit síly a také jsme chtěli vidět kluky, kteří toho tolik neodehráli. Vůbec nešlo z naší strany o podcenění Pardubic. V prvním kole s Budějovicemi sice prohrály, ale byly výborné. Což teď znovu ukázaly. Moc si výhry ceníme," uvedl Bílek.

Po prvním poločase vedl sice jeho tým 1:0 gólem Klimenta, nicméně především díky skvělému brankáři Staňkovi, který vytáhl dva parádní zákroky. Plzni to drhlo, proto Bílek poslal hned od začátku druhé půle do hry dvojici ze základu Bucha-Sýkora a štírka Pilaře.

Rázem to bylo od Viktorie jiné kafe. Přestože hosté Solilem vyrovnali, Západočeši dokázali Havlem rozhodnout. K tomu zahodili spoustu šancí. „Poločasové změny byly trochu v plánu, chtěli jsme ušetřit další hráče. Na druhou stranu jsme viděli, že se nám nedaří tak, jak bychom si představovali. Potřebovali jsme hru oživit. Když přišli na hřiště kluci z obvyklé jedenáctky, začali jsme mít tlak. Splnili všechno, co jsme po nich chtěli. Tedy zkvalitnit hru a dovést zápas do vítězství," pochvaloval si Bílek.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Milan Havel z Plzně slaví rozhodující branku.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Stejně jako v Tiraspolu použil model se dvěma hroty Chorým a Klimentem, který se prosadil v prvním poločase hlavou. Ve druhé půli mu dopřál Bílek odpočinek, Viktoria se vrátila k obligátnímu stylu s jedním útočníkem.

„Myslím, že jak Chorému i Klimentovi se hraje líp, když jsou nahoře ve dvou. Což ale neznamená, že takhle nastoupíme i v odvetě s Tiraspolem. Model se dvěma útočníky je prostě jednou z variant, kterou můžeme praktikovat," dodal Bílek, kterému se vzhledem k průběhu zápasu nepodařilo naplnit záměr, aby ani jeden z hráčů, kteří hráli od první minuty v úterý proti Tiraspolu, neodehrál devadesát minut. Havel s Kalvachem museli na trávníku zůstat do poslední vteřiny.

Reklama

Sdílejte článek