Plzeň v přípravě válí. Liberec si připsal cenný skalp

Fotbalisté Plzně si v letní přípravě připsali další vysoké vítězství. Západočeši rozstříleli druholigovou Chrudim 6:0 a vyhráli i čtvrtý zápas v rámci přípravy na novou sezonu. Ve všech případech Viktoria porazila soupeře z nižších soutěží. Liberec překvapivě porazil Lech Poznaň 3:1. V akci se představily i další ligové týmy.

Záložník Plzně Ibrahim Traoré v přípravém duelu.

Staronový plzeňský trenér Miroslav Koubek stejně jako v předchozích přípravných zápasech nasadil do obou poločasů odlišnou sestavu. Západočeši na stoperu zkoušeli jednadvacetiletého Liberijce Sampsona Dweha, kterého testují kvůli velké marodce v obraně. O šest gólů se podělilo šest různých střelců, pětkrát favorit skóroval v úvodním dějství. Poprvé se za Viktorii trefila nová posila Ibrahim Traoré.

Třetí tým uplynulé ligové sezony dal v letní přípravě již 30 branek. Další utkání odehraje Plzeň už na zahraničním soustředění, v pátek změří síly s Hamburkem.

"Díky tomu, že zápasy zvládáme herně i výsledkově, jsme spokojeni. Na druhou stranu je to celé zatím jen příprava. Hrajeme s druholigovými mužstvy, která měla slušné umístění v minulé sezoně," uvedl pro klubový web asistent trenéra Viktorie Jan Trousil.

"Minulý týden jsme nabírali kondici a zvládli jsme utkání s Duklou. Tento týden už jsme šli více do taktiky a v zápasech s Táborskem a Chrudimí to bylo vidět," prohlásil nový spolupracovník trenéra Koubka.

Liberec si připsal cenný skalp třetího týmu polské ligy. První gól dal navrátilec Matěj Chaluš, trefila se i další nová tvář Filip Horský. "Musím být spokojený. Zaprvé jsme vyhráli a zadruhé si myslím, že výkon byl poměrně dobrý, až asi na prvních 15 minut druhé půle. Jsem rád, že i když je to daleko, tak jsme sem jeli. Byla to velmi užitečná konfrontace a náš výkon nebyl špatný," citoval po utkání v Poznani trenéra Liberce Luboše Kozla klubový web.

Karviná prohrála s druholigovými Tychami, i když vedla v poločase 2:0. Jednou se trefila i posila Papalelé. Po změně stran polský soupeř třemi brankami skóre otočil. "Těžko hledám slova. Na první poločas byla radost se dívat, ale po přestávce? Jestli si někdo myslí, že se utkání dohraje při vedení 2:0 samo, tak nemá v tomto kádru co dělat," zlobil se karvinský trenér Tomáš Hejdušek.

Českobudějovičtí v přestřelce nedokázali porazit druholigové Táborsko. "Myslím si, že druhý poločas byl z naší strany podstatně lepší než první. Nervózní (z výsledku) vůbec nejsem, to hlavní přijde na soustředění v Rakousku," uvedl asistent trenéra Dynama Tomáš Zápotočný.

Soupeře z druhé ligy neporazila ani Mladá Boleslav, která se v přestřelce rozešla smírně s pražskou Duklou. Týmy po dohodě hrály na čtyři pasáže po 30 minutách. S druholigovým protivníkem zaváhal i Zlín, v duelu s Opavou branka nepadla.

"Do zápasu jsme vstoupili dobře, úvod měl z naší strany tempo. Ale po 15 minutách se to rozmělnilo nějakými ošetřováními a už jsme bohužel do zápasu nenaskočili. Nepovedlo se to ani druhé partě v druhém poločase," uvedl asistent zlínského trenéra Vít Vrtělka.

Teplice až dvěma góly v závěrečných dvou minutách otočily zápas s Vlašimí a druholigový tým udolaly 3:2.

Slovácko porazilo Skalici 3:1. "První poločas byl vyrovnaný, víc nebezpečných příležitostí měla možná Skalica. Po změně stran jsme soupeře přehráli, byli jsme lepší na míči, nebezpečnější. Hned v úvodu druhé půle jsme přidali druhou branku a zlomili odpor Skalice," řekl asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

Olomouc rozstřílela jiný slovenský tým Banskou Bystrici 4:0. "S výsledkem jsme spokojeni, to každopádně. Hrálo se v dobrém tempu. Myslím, že jsme nezachytili začátek utkání, kdy byl soupeř během prvních 15 minut živější. Soupeř hrál první poločas hodně od podlahy. Hodně jsme se posunuli v procesu, v němž se nacházíme," uvedl asistent trenéra Sigmy Jiří Saňák.

Přípravná fotbalová utkání:
Viktoria Plzeň - Chrudim 6:0 (5:0)
Branky: 19. Hejda, 27. Chorý z pen., 34. Vlkanova, 35. Kopic, 41. Traoré, 81. Durosinmi
Sestava Plzně:
I. poločas: Jedlička - Hejda, Dweh, Jemelka - Cadu, Traoré, Bucha, Sýkora - Kopic, Vlkanova - Chorý.
II. poločas: Jedlička - Řezník, Paluska, Dweh (79. Hašek), Holík - Jirka, Kalvach, Květ, Mosquera - Kliment - Durosinmi. Trenér: Koubek.
Lech Poznaň - Slovan Liberec 1:3 (0:1)
Branky: 56. Nadolski - 34. Chaluš, 72. Horský, 84. Rabušic
Sestava Liberce:
Vliegen (46. Bačkovský) - Prebsl, Chaluš (60. Govaers), Purzitidis - Ghali (46. Lehoczki), Doumbia (60. Lexa), Frýdek (46. Višinský), Varfolomejev (46. Polyák), Mikula (60. Hudák) - Tupta (60. Rabušic), Kulenovič (46. Horský). Trenér: Kozel.
Tychy - MFK Karviná 3:2 (0:2)
Branky: 49. Rumin, 72. Szpakowski, 80. Bieroňski - 4. Papalelé, 33. Krčík.
Sestava Karviné:
I. poločas: Lapeš - Hošek, Krčík, Traore, Žídek - Žák, Boháč - Memič, Budínský, Papelelé - Franko.
II. poločas: Ciupa - Hošek (61. Moses), Bederka, Kauan, Antovski - Bartl, Moses (61. Motyčka) - Vinicius, Málek (70. Ezeh), Rezek - Adeleke. Trenér: Hejdušek.
Dynamo České Budějovice - Táborsko 3:3 (2:1)
Branky: 34. Matoušek, 44. Hais, 64. Čermák - 8. Bláha, 49. Dordič, 77. Ede.
Sestava Č. Budějovic:
I. poločas: Šípoš - Králik, Broukal, Sladký - Čmelík, Hellebrand, Matouš Nikl, Bastl - Ondrášek, Matoušek, Hais.
II. poločas: Šípoš - Čoudek, Brabec, Havel - Pařízek, J. Hora, Hák, Čermák, Šimoník - V. Hora, Adediran. Trenér: Marek Nikl.
FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 4:4
Branky: 94. a 115. Mareček, 19. Mašek, 20. Jawo - 42. Čunta, 52. Červenka z pen., 57. Moulis z pen., 67. Šebrle.
Sestava M. Boleslavi:
Prvních 60 minut: Mikulec - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Sakala, Matějovský (46. Kubista), Mašek, Ladra - Jawo, Pulkrab.
Druhých 60 minut: Šeda - Kodad, Šimek, Donát, Jaroš - Mareček, Král, Kubista (91. Žitný), Vaníček (91. Dancák) - Hilál (91. Látal), Vojta. Trenér: Kulič.
Trinity Zlín - Opava 0:0
Sestava Zlína:
I. poločas: Dostál - Polášek, Simerský, Didiba, Reiter - Vukadinovič, Bužek, Slončík, Dramé - Fantiš, Ndiaye
II. poločas: Dostál (75. Bachůrek) - Obadal, Kulíšek, Kolář, Bartošák - Hrdlička (70. Polášek), Tkáč, Janetzký, Číž - Bobčík, Kovinič. Trenér: Vrba.
FK Teplice - Vlašim 3:2 (1:1)
Branky Teplic: 39. Beránek, 89. Urbanec, 90. Vachoušek
Sestava Teplic:
I. poločas: Mucha - Knapík, Mareček, Mičevič - Bílek, Křišťan, Beránek, Krsmanovič - Bzura - Jásir, Gning
II. poločas: Němeček - Hora, Chaloupek, Cykalo - Radosta, Jukl, Havelka, Pejčič - Urbanec - Vachoušek, Trnovec. Trenér: Frťala.
1. FC Slovácko - Skalica 3:1 (1:0)
Branky: 8. Havlík, 48. Sinjavskij, 87. Vecheta - 89. Yao
Sestava Slovácka:
Fryšták (60. Heča) - Bartoš (60. Reinberk), Hofmann (60. Srubek), Onuoha (60. Kadlec), Kalabiška (60. Doski) - Sinjavskij (60. Petržela), Kudela (60. Daníček), Havlík (60. Trávník), Kim Sung-pin (75. Sinjavskij), Brandner (75. Kudela) - Mihálik (60. Vecheta). Trenér: Svědík.
Sigma Olomouc - Banská Bystrica 4:0 (1:0)
Branky: 26. Juliš pen., 43. Vodháněl, 57. Pospíšil, 75. Matoušek
Sestava Olomouce:
I. poločas: Macík - Chvátal, Pokorný, Matys, Sláma - Vodháněl, Breite, Kramář, Ventúra, Přichystal - Juliš
II. poločas: Macík - Křišťál, Pokorný, Matys, Cahel - Chvátal, Vodháněl, Israel, Pospíšil, Matoušek - Zifčák. Trenér: Jílek.