Preciado vyloučen správně, potvrdila komise. Gólman Boleslavi prý nezdržoval

Nikdo asi nepochyboval. Komise rozhodčích potvrdila, že obránce fotbalové Sparty Ángelo Preciado byl v nedělním utkání s Mladou Boleslaví správně vyloučen za úder loktem do hostujícího Bensona Sakaly. Zároveň uvedla, že boleslavský gólman Petr Mikulec neměl dostat druhou žlutou kartu za zdržování.

Sudí Karel Rouček posílá ze hřiště sparťana Ángela Preciada

Preciado skončil po jednom ze soubojů na zemi, ohnal se a loktem trefil Sakalu do stehna. Sudí Karel Rouček ihned tasil červenou. „Správně. Jednalo se o hrubé nesportovní chování,“ vysvětlila komise. Na Letné se v tu chvíli začalo přiostřovat a domácí publikum si za některé fauly či jiné incidenty žádalo vyloučení i pro hosty.

Mikulec v 70. minutě viděl první žlutou, když po špatné rozehrávce podrazil přibíhajícího Veljka Birmančeviče. Druhou mu však Rouček do konce utkání neukázal, i když diskutabilních momentů nastalo ještě několik. Třeba v 84. minutě při zdržování hry.

„Komise nadále vyžaduje, aby byli rozhodčí při zdržování navázání hry důslední. V tomto konkrétním případě se však nejednalo o zdržování, za které měl být brankář napomenut žlutou kartou,“ tvrdí komise.

Ve svém nejnovějším komuniké se také zabývala sobotním vršovickým derby v Edenu. Slavia porazila Bohemians 2:1 i díky gólu Petra Ševčíka z 55. minuty. Brance ale předcházelo hraniční ofsajdové postavení Matěje Juráska. VAR tuto situaci ani nezkoumal.

Proč? „VAR intervenuje pouze v případě přestupků v rámci jedné útočné akce před dosažením branky. V tomto případě začala útočná akce v momentě, kdy se k držení míče dostal hráč domácích Oscar Dorley. Od tohoto momentu až k dosažení branky nedošlo k porušení pravidel,“ stojí v komuniké.

A poslední veřejně komentovaný moment se týká utkání Pardubic s Českými Budějovicemi. V 52. minutě utkání rozhodčí Marek Radina správně nenařídil pokutový kop pro domácí, konkrétně po střetu útočícího Vojtěcha Patráka a bránícího Martina Králika. „Králik zpomalil svůj pohyb a zjevně se snažil vyhnout kontaktu. Z dostupných záběrů se nejednalo o přestupek. VAR správně neintervenoval,“ popsala komise.