Přišel, a dvakrát s Brnem vyhrál. Kéž by to takhle pokračovalo, přeje si ze Sparty hostující Souček

Přišel ze Sparty na hostování, a zatím jen vítězí. Záložník Filip Souček pomohl brněnským fotbalistům k ligovým výhrám v Olomouci a nad Mladou Boleslaví (3:1), kterou Zbrojovka přehrála třemi góly po změně stran. Reprezentant do 21 let přispěl k velkému obratu svého nového týmu po přestávce vyrovnávací trefou na 1:1.

Filip Souček z Brna. Ilustrační foto.

Jak jste viděl vaši brankovou situaci?

Míč přilétl na malé vápno z levé strany. Ani nevím, jak. Zlomek vteřiny jsem přemýšlel, jak do balonu jít. Měl jsem jasno v tom, že ho musím za každou cenu dotlačit do sítě. Naštěstí se to povedlo. Byl to hodně důležitý gól, protože nás nakopl k dalšímu náporu. S vyrovnáním se navíc probudili i diváci.

První poločas se vám ale příliš nepovedl, že?

Nebyl z naší strany ideální. Mě hrozně mrzí, že jsem při rohu neuhlídal Škodu, který hlavou vstřelil vedoucí branku. Po zbytek poločasu jsme vypadli z tempa. Boleslav byla před pauzou lepší. V šatně jsme si k tomu něco řekli. Trenér Dostálek k nám měl proslov. Spíš motivační než kritický. Vzali jsme si jeho slova k srdci. Po přestávce jsme podali mnohem lepší výkon a podařilo se nám zápas otočit. Bylo to typické utkání dvou rozdílných poločasů.

Hodně k tomu dopomohli střídající hráči...

Je to tak. Zejména Hladík s Fouskem naši hru notně rozhýbali a přispěli k obratu gólovými asistencemi.

Souboj Lukáše Endal z Brna a Milana Škody z Boleslavi.

Zdá se, že si ve středu pole velmi dobře rozumíte s dalším mladíkem Ševčíkem...

S Texlem máme za úkol pohybovat se na hřišti pod ním. Vypadá to, že nám to zatím klape. Ševa je ve finální fázi geniální. I napotřetí skóroval a dal si perfektní dárek ke dvacátým narozeninám.

Zatím se vaše hostování v Brně jeví jako velice vydařené, že?

Jsem rád, že nastupuju v základní sestavě. Vyšel nám zápas s Olomoucí, kde se nám povedlo udržet vzadu nulu. Od něj jsme se odrazili. S Mladou Boleslaví jsme znovu předvedli ve druhé půli velmi dobrý výkon. Kéž by to takhle pokračovalo dál.

Chystáte po utkání aspoň malou oslavu premiérové trefy v dresu Zbrojovky?

Ne. Máme volnou neděli, a tak většina kluků včetně mě odjela po zápase domů.

A po návratu něco spoluhráčům zkraje příštího týdne do kabiny donesete?

Určitě připravím nějaké pohoštění.

Daří se vám, avšak vzhledem k odloženému duelu v Plzni máte teď v lize neplánovanou dvoutýdenní pauzu. Mrzí vás to?

Je to škoda. Ale aspoň potrénujeme a nachystáme se na další domácí utkání se Slavií.