Rána pro Plzeň! Kopic má natržený sval a bude mimo nejméně měsíc

Plzeň sice zvládla vítězně zápas s Libercem 1:0 a poskočila na první místo tabulky, ale před středečním startem Ligy mistrů v Barceloně vstřebává velkou ránu. Nejméně měsíc bude postrádat Jana Kopice, který se zranil ve středečním utkání se Slováckem.

Zleva Stanislav Hofmann ze Slovácka, Jan Kopic z Plzně střílí první branku Plzně.

„Má natržený sval, takže bude delší dobu mimo. Vypadá to minimálně na čtyři týdny. Uvidíme, jak se to bude hojit," prozradil nepříznivou zprávu plzeňský kouč Michal Bílek. Obejít se tak v náročném programu musí již bez druhé opory. V postupovém zápasu s Karabachem již přišel o Jana Klimenta. Jeho absence má trvat čtyři až šest týdnů.

32letý Kopic se zranil v týdnu ve vloženém kole doma proti Slovácku, které Západočeši porazili 3:0. Reprezentační záložník se sice na triumfu podílel úvodním gólem, jenže v nastaveném čase první půle musel střídat. A následné vyšetření potvrdilo špatnou zprávu v podobě natrženého svalu.

V Liberci pravého křídelníka nahradil univerzál Jan Sýkora, který ve 41. minutě po chybě v obraně domácích vstřelil vítězný gól.

„Odvedl velmi dobrý výkon, který byl korunovaný jeho vítěznou trefou, určitě si ji zasloužil. U něj je výhodou, že může hrát na jakémkoliv postu. Nejen v ofenzivě, ale i na pozici levého obránce. Myslím, že je smířený s tím, že bude hrát tam, kde ho bude tým potřebovat," poznamenal Bílek. O dodatečném posílení týmu na pravou zálohu v Plzni neuvažují. Již ve středu je čeká Barcelona.