Rozhodčí v lize výrazněji nechybovali, Chorého druhý gól správně neplatil

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí ve víkendovém 20. kole první ligy neudělali větší chyby. Druhá branka plzeňského útočníka Tomáše Chorého v nedělním utkání s Hradcem Králové správně neplatila kvůli faulu. Komise o tom informovala ve videu, v němž její předseda Radek Příhoda rozebral vybrané situace z uplynulého kola.

Plzeňský útočník Tomáš Chorý se raduje z gólu v duelu s Hradcem Králové.

Chorý krátce po své úvodní trefě zvýšil ve 31. minutě na 2:0 pro domácí. Rozhodčí Jan Machálek však gól odvolal po kontrole u videa, která odhalila útočný faul plzeňského střelce na královéhradeckého Františka Čecha. Viktoria zvítězila 1:0 a poskočila do čela tabulky. "Domácí hráč před vstřelením branky strčil rukama do soupeře," vysvětlil Příhoda.

Souhlasil rovněž s penaltou, kterou sudí Tomáš Batík nařídil pro Slavii v sobotním zápase s Karvinou. Hostující Lukáš Bartošák v šestnáctce podle Příhody držel Lukáše Masopusta. Pokutový kop v 66. minutě ale Peter Olayinka neproměnil a úřadující mistři v Edenu senzačně podlehli poslednímu týmu tabulky 0:1.

Peter Olayinka ze Slavie Praha neproměnil penaltu.

V pořádku byly i obě penalty v nedělním duelu Mladá Boleslav - Ostrava (2:3). Tu první, před níž domácí David Douděra ve 20. minutě kopnul do hlavy Ubonga Ekpaie, nicméně arbitr Pavel Orel měl nařídit bez asistence videorozhodčího. "Jednalo se o situaci, kterou by rozhodčí měl v ideálním případě rozhodnout přímo na hrací ploše," upozornil Příhoda.

Za správné označil udělení žluté karty ostravskému Jiřímu Fleišmanovi za penaltový faul na Daniela Filu z 69. minuty. "Vzhledem k tomu, že se jednalo o podražení s možností hrát míč a byl nařízen pokutový kop, tak byla správně udělena pouze žlutá karta," řekl předseda komise.

Souhlasil také s verdiktem rozhodčího Petra Hocka, jenž v sobotním utkání Jablonce s Olomoucí (1:0) odvolal gól hostujícího Mojmíra Chytila z 23. minuty kvůli ofsajdu po kontrole u monitoru.