Rozhodčí v lize výrazněji nechybovali, penalta Slavie byla odvolána správně

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR ve víkendovém 26. kole první ligy sudí neudělali větší chyby. Správně odvolali penaltu pro Slavii v zápase s Českými Budějovicemi a neuznali gól Mladé Boleslavi v utkání proti Spartě. Komise to uvedla v komuniké a videu, v němž její předseda Radek Příhoda rozebral vybrané situace z uplynulého kola.

Rozhodčí Jan Machálek sleduje videozáznam

Hlavní sudí Miroslav Zelinka ve 12. minutě v Edenu původně nařídil pro Slavii penaltu za ruku Ishakua Kondy po střele Srdjana Plavšiče. Videorozhodčí (VAR) Tomáš Klíma ale Zelinku opravil, protože ke hře rukou došlo ještě před šestnáctkou, odkud poté domácí rozehrávali jen přímý kop. Pražané nakonec zvítězili 1:0.

V Mladé Boleslavi, kde Sparta vyhrála 3:0, rozhodčí Petr Hocek v 72. minutě podle komise správně neuznal branku Ladislava Mužíka na 1:2, protože domácí střelec byl v ofsajdu.

Fotbalisté Sparty Praha Martin Vitík a Ladislav Krejčí mladší oslavují gól na 3:0 během utkání v Mladé Boleslavi.

Ani v duelu Bohemians 1905 - Slovácko (1:2) nechyboval hlavní rozhodčí Josef Krejsa, kterému však pomohly dvě intervence VAR Pavla Julínka. V osmé minutě Krejsa nařídil penaltu pro Pražany za nakopnutí Daniela Krcha a v 60. minutě neuznal branku hostujícího Jana Kalabišky kvůli ofsajdu.

Fotbalisty Bohemians Praha posílá z penalty do vedení v utkání se Slováckem David Puškáč.

V souboji Teplic s Hradcem Králové (1:2) sudí Tomáš Batík po zásahu videorozhodčího Tomáše Kocourka správně nařídil pro hosty penaltu, protože domácí Tomáš Kučera v osmé minutě kopnul Petra Rybičku.