Pardubice - Liberec 2:0Série bez porážky končí, Liberec padl v Pardubicích

12. Zlatohlávek 1 : 0
67. Daněk 2 : 0

Pardubičtí fotbalisté zvítězili v 19. kole první ligy nad Libercem doma 2:0 a bodovali po čtyřech porážkách za sebou. Naopak Slovan v nejvyšší soutěži vyšel naprázdno po sedmi zápasech.

Fotbalisté Pardubic si poradili s Libercem.

Východočechy v posledním ligovém utkání roku poslal do vedení na konci 11. minuty Tomáš Zlatohlávek a v 67. minutě přidal pojistku Kryštof Daněk. Jejich střídající spoluhráč William Mukwelle dostal v 90. minutě červenou kartu. Pardubičtí se v neúplné tabulce posunuli na 13. místo, navíc mají k dobru odložený duel v Karviné. Severočeši zůstali osmí.

Domácí hned z první větší šance na konci 11. minuty otevřeli skóre. Patrák vysunul do šestnáctky Zlatohlávka, který křížnou střelou z úhlu překonal brankáře Bačkovského. Pardubický útočník v nejvyšší soutěži skóroval potřetí za sebou a celkově počtvrté v sezoně.

Ve 30. minutě mohl z přímého kopu vyrovnat Tupta, ale gólman Kinský míč vyrazil na tyč. Další větší příležitosti už diváci ve vyrovnaném úvodním poločase neviděli.

V 56. minutě Liberečtí dostali míč do sítě, ale trefa střídajícího Kulenoviče nebyla uznána kvůli ofsajdu. Hlavní sudí Radina svůj původní verdikt nezměnil ani po dlouhém přezkoumávání situace videorozhodčím.

Za dalších 11 minut domácí přidali druhý gól. Daněk po přihrávce Hlavatého udělal kličku Bačkovskému a pohodlně zakončil do odkryté branky. Čtvrtou trefou v ligové sezoně dotáhl Zlatohlávka v týmové střelecké tabulce.

Pardubičtí si poté bez větších problémů kontrolovali náskok, pouze Tuptovu ránu zlikvidoval Kinský. V 90. minutě domácím zkomplikoval situaci Mukwelle, jenž byl vyloučen za faul na Mikulu. Hosté ale v nastaveném čase krátkou přesilovku využít nedokázali.

Východočeši doma ani ve čtvrtém ligovém utkání s Libercem neprohráli, z toho potřetí zvítězili. Slovan v ligové sezoně venku ani na devátý pokus nedokázal naplno bodovat.

19. kolo první fotbalové ligy:
FK Pardubice - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 11. Zlatohlávek, 67. Daněk. Rozhodčí: Radina - Šimáček, Černoevič - Szikszay (video). ŽK: Patrák, Daněk, Kinský - Žambůrek, Červ, Mikula, Rabušic. ČK: 90. Mukwelle (Pardubice). Diváci: 2189.
Pardubice: Kinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Icha - Hlavatý, Vacek (83. Kukučka), Solil (63. Míšek) - Daněk, Zlatohlávek (63. Mukwelle), Patrák (74. Donát). Trenér: Kováč.
Liberec: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula - Fukala (71. Penner), Červ, Žambůrek (78. Kok), Preisler (59. Frýdek) - Višinský (71. Rabušic), Tupta - Horský (46. Kulenovič). Trenér: Kozel.