Zlín - Hradec Králové 4:0Uragán v prvním poločase rozhodl, slaví Zlín

13. Žák 1 : 0
25. Žák 2 : 0
40. Janetzký 3 : 0
42. Bartošák 4 : 0

Fotbalisté Zlína v 19. kole první ligy rozdrtili Hradec Králové 4:0. O vysoké výhře rozhodli už během úvodního dějství, kdy dvakrát skóroval Filip Žák a jednou se trefili Jakub Janetzký a Lukáš Bartošák. „Ševci“ zvítězili po třech zápasech nejvyšší soutěže a přezimují na předposledním 15. místě tabulky. K dobru mají odložený duel se Slavií. Hradec nenavázal na středeční výhru v Českých Budějovicích a do jarní části vstoupí z 12. místa.

Fotbalisté Zlína se radují z branky.

Zajímavé momenty úvodu zápasu se odehrály při standardních situacích. Zatímco Hradec tu svoji z 18 metrů pokazil nepovedeným signálem, Zlínští v 10. minutě brankáři Bajzovi zavařili a Simerského střelu musela zblokovat na roh obrana Východočechů.

Ve 13. minutě unikl po levé straně Čelůstka, jeho přízemní centr našel v malém vápně kopačku Žáka a ten zblízka otevřel skóre. Zaznamenal svou první branku v ligové sezoně. „Votroky“ vyburcoval inkasovaný gól k větší aktivitě. Horák z 20 metrů trefil břevno a ve 22. minutě mohl vyrovnat také Krejčí, ale to by musel centr Vašulína z hranice malého vápna usměrnit mezi tyče.

Druhé branky se tak dočkali domácí a měli jistou dávku štěstí. Do Vukadinovičovy střely z 22 metrů se připletl v šestnáctce Žák a od jeho hlavy změnil míč dráhu letu tak, že Bajza nemohl zareagovat. Domácí útočník se aspoň dvakrát v jednom ligovém utkání prosadil podruhé v kariéře.

Hradec pokračoval v nátlakové hře, Juliš se prodral slalomem až před Dostála, jenže gól nedal. Zlínský gólman lapil i střelu Vašulína. Naopak domácí se dnes potkali s maximální efektivitou svých akcí a během dvou minut dokázali navýšit své vedení na 4:0.

Nejprve ve 40. minutě Bužek vrátil míč na Janetzkého, jehož křížná rána zapadla k levé tyči. Krátce nato po rohu nikým nehlídaný Bartošák vypálil přesně pro změnu k pravé tyči. Zlín prožil svůj nejlepší první poločas v samostatné lize.

Hosté po přestávce s třemi novými tvářemi pokračovali v ofenzivě, místy přišpendlili „Ševce“ k vlastní šestnáctce, které ale kraloval gólman Dostál. V 59. minutě vytáhl zázračně od tyče hlavičku Vašulína, vzápětí zlikvidoval únik Juliše a o pár sekund později zarmoutil Kučeru, jehož hlavička také směřovala do sítě.

Zápas se dohrával v poklidném tempu. Domácí pečlivě bránili svůj náskok a tu a tam zahrozili brejky. „Votroci“ se i přes tlak alespoň čestného gólu nedočkali a ve Zlíně v lize nebodovali po pěti zápasech. „Ševci“ doma zvítězili po čtyřech duelech a v nejvyšší soutěži si připsali nejvýraznější výhru od dubna, kdy při svém rekordu rozdrtili České Budějovice 5:1.

19. kolo první fotbalové ligy:
FC Zlín - FC Hradec Králové 4:0 (4:0)
Branky: 13. a 25. Žák, 40. Janetzký, 42. Bartošák. Rozhodčí: Kvítek - Nádvorník, Novák - Adámková (video). ŽK: Janetzký - Kodeš, Klíma, Leibl. Diváci: 1987.
Zlín: Dostál - Fantiš, Simerský, Didiba, Čelůstka - Bužek, Janetzký (88. Švach) - Vukadinovič (90. Kulíšek), Tkáč (83. Bobčík), Bartošák (83. Reiter) - Žák (90. Polášek). Trenér: Červenka.
Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Čech (46. Leibl), Horák - Kodeš, Kučera - Juliš, Pudhorocký (46. Čmelík), Krejčí (46. Šašinka) - Vašulín (65. Koubek). Trenér: Kotal.