Škoďák chyběl. Před půlí jsme dostali tvrdý direkt, přiznává Hoftych

Ani na čtvrtý pokus to nevyšlo. Mladá Boleslav remizovala v 8. kole Fortuna ligy se Slováckem díky trefě z nastavení 1:1 a před domácím publikem tak v probíhající sezoně ještě nevyhrála. Trenéru Pavlu Hoftychovi chyběl v útoku zejména nejlepší střelec týmu Milan Škoda.

Trenér Boleslavi Pavel Hoftych.

S jakou taktikou jste šli do utkání proti soupeři, který ještě ve čtvrtek hrál těžké utkání Konferenční ligy?Chtěli jsme využít, že Slovácko jede na dvou frontách. Hráči toho mají většinou plné zuby, soupeř měl také mnoho změn v sestavě a opory střídal. Ve 2. minutě měl Tomáš Ladra na noze čistý gól. Kdyby proměnil, utkání by se vyvíjelo jinak.

Jenže nakonec jste inkasovali jako první vy. Dokonce až v nastavení první půle, několik sekund před odchodem do šaten.Bohužel, dostali jsme branku do kabiny. Takovou typickou Slováckou, řekl bych. Prostě nakopnutý balon, který vypadl ze souboje a Doskiho ho uklidil do brány. Byl to tvrdý direkt před poločasem. Snažili jsme se pak hráč povzbudit a vytáhnout hru nahoru, Povedla se nám střídání, měli jsme hodně závarů.

Podařilo se vám vyrovnat v 93. minutě, jste s remízou spokojený?V době, kdy se už schylovalo ke konci, jsme udělali vlastně to samé jako Slovácko. Chtěli jsme tři body, nakonec jsme rádi za jeden. Ale v utkání jsme byli aktivnější, na druhou stranu soupeř měl hodně hráčů, kteří odpočívali.

Mladá Boleslav měla hodně centrů, ale často bez zakončení. Chyběl vám hodně zraněný útočník Milan Škoda?Ve finální fázi rozhodně. Buď on, nebo jiný typ zabijáka. Naši útočníci byli spíše záběhoví. Nakonec jsme vytáhli dopředu vysokého stopera Šimka, který dokázal vyhrát nějaké hlavičkové souboje. Škoďák ale určitě chyběl.

Boleslav před vlastními fanoušky zatím nevyhrála, nesvazuje vás domácí prostředí?Nemyslím si. Musím fanoušky naopak pochválit, výrazně nám jejich povzbuzování pomohlo. Cítili, že hráči jdou za vyrovnáním. Domácí tlak necítíme, dnes to bylo o první brance. Musím ocenit tým, že se nevzdal a dokázal vyrovnat.

V 77. minutě dostal Ondřej Karafiát žlutou kartu za faul na unikajícího Milana Petrželu. Nebál jste se, půjdeme do deseti?Nebál, Karafiát trefil jako první míč. Víme všichni, jak to je, když Milan Petržela letí. Otázka, jestli se vůbec jednalo o faul.

V dalším kole jedete do Liberce, kde jste více než dva roky trénoval. Berete utkání více osobně?Liberec opět vyhrál a má dobrou formu. Před sezonou tradičně skvěle doplnili kádr. Momentálně jsem ale v Boleslavi a na sever pojedu jako trenér hostů. Nad dalším kolem jsem navíc ještě nepřemýšlel, zatím doznívá zápas se Slováckem.