Olomouc - Baník 1:4Skvělý Tijani zničil hattrickem Hanáky, Baník si však zahraje jen skupinu o udržení

22. Tijani 0 : 1
25. Tijani 0 : 2
45. Zmrzlý 1 : 2
63. Bitri 1 : 3
80. Tijani 1 : 4

Fotbalisté Ostravy v závěrečném 30. kole základní části první ligy vyhráli 4:1 v Olomouci. Třemi góly se na vítězství Baníku podílel Muhamed Tijani, jednu branku dal Eneo Bitri. Za Sigmu na 1:2 snižoval Ondřej Zmrzlý.

Muhamed Tijani zničil Olomouc třemi góly

Ostravu, která se tří bodů dočkala po dvou porážkách bez vstřeleného gólu, v konečné tabulce obsadila dvanácté místo a v nadstavbě ji čeká skupina o udržení. Olomouc se díky šesté příčce představí ve skupině o titul.

O konečném umístění obou dnešních soupeřů v základní části bylo prakticky jasno už před zápasem, před necelými devíti tisícovkami fanoušků se tak hrálo v uvolněné atmosféře. Jako první zahrozila Olomouc, ale Chytil po individuální akci vystřelil z vápna těsně vedle.

Ostrava poté převzala aktivitu a byla odměněna dvěma góly Tijaniho v rozmezí tří minut. Ve 22. minutě se nigerijský útočník prosadil po centru Plavšiče a poté ve vápně převzal skákající míč, přehodil nedůrazného stopera Ventúru a zvýšil na 2:0.

Zleva Denis Ventúra z Olomouce, Muhamed Tijani z Ostravy, Vít Beneš z Olomouce a branář Tadeáš Stoppen z Olomouce.

Poslední slovo v prvním poločase ale měla Olomouc, které se ve 45. minutě podařilo snížit. Obrana Baníku podcenila Ventúrův centr, gólman Letáček navíc podklouzl a Zmrzlý poslal míč do prázdné brány.

Do druhé půle vstoupila lépe Olomouc a nebyla daleko od vyrovnání. Pospíšil odcentroval, míč přeletěl brankáře Letáčka a skončil na vzdálenější tyči. Ze strany domácích to ale bylo vše a šance i góly už počítali jen hosté.

V 63. minutě Plavšič doběhl zdánlivě ztracený centr, vrátil míč před bránu a nabíhající Bitri zvýšil na 3:1. Deset minut před koncem završil Tijani střelou z hranice vápna svůj první hattrick v české lize a celkem si v sezoně nejvyšší soutěže vylepšil bilanci na osm branek.

30. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:4 (1:2)
Branky: 45. Zmrzlý - 22., 25. a 80. Tijani, 63. Bitri. Rozhodčí: Nehasil - Machač, Matoušek. ŽK: Beneš, Zorvan - Lischka. Diváci: 8946.
Sestavy:
Olomouc: Stoppen - Chvátal (46. Fortelný), Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Zifčák (46. Zorvan), Ventúra (75. Vaněček), Pospíšil, Breite (65. Kramář), Navrátil - Chytil. Trenér: Jílek.
Ostrava: Letáček - Juroška, Bitri, Lischka, Fleišman - Cadu (88. Jaroň), Miškovič (66. Buchta), Kaloč, Klíma (85. Kuzmanovič), Plavšič - Tijani (88. Almási). Trenér: Hapal.