Mistrovská Sparta je zpátky v čele fotbalové ligy, Slavia poprvé zaváhala

Fotbalisté Slavie poprvé v tomto ročníku Fortuna ligy přišli o body. V nedělním utkání 6. kola Fortuna ligy pouze remizovali na půdě Jablonce 1:1. Sešívaní neproměnili Jurečkou pokutový kop, další trefa Pražanů chvíli před koncem neplatila kvůli porušení pravidel. Na první příčku tak poskočila Sparta, která doma vyhrála nad Karvinou 3:1. Letenští mají 16 bodů a lepší skóre než rival z Edenu. Bohemians v Ďolíčku vyhráli nad Hradcem Králové 2:1, když oba góly vítězů vstřelil Jan Kovařík. Tři body před vlastními fanoušky brala i Sigma Olomouc, která si poradila s Libercem 2:0.

Audiokomentář: Bohemians-Hradec KrálovéVideo: Sport.cz

První liga už nemá žádný bodově stoprocentní tým, před Slavii se po podvečerním vítězství nad Karvinou o skóre dostala obhájce titulu Sparta.

Vršovičtí v nejvyšší soutěži nevyhráli poprvé po osmi zápasech a nedokázali se ideálně naladit na čtvrteční venkovní odvetu závěrečného 4. předkola Evropské ligy s Luhanskem, proti němuž budou hájit domácí náskok 2:0. Jablonec ani v šestém soutěžním utkání pod trenérem Radoslavem Látalem nezvítězil, Slavii ale dokázal po čtyřech duelech obrat o body.

V 41. minutě ale měli slávisté velkou možnost jít do vedení. Jurečka však pokutový kop neumístil dobře a nechal vyniknout gólmana Hanuše. O chvíli později bylo s hosty ještě hůře, protože Pleštila z úhlu přehodil brankáře Koláře a Jablonec vedl. Hosté mohli ještě do pauzy srovnat, Tijani v dlouhém nastavení zblízka překonal Hanuše, ale videorozhodčí odhalil předchozí ofsajd Jurečky.

Druhou půli Vršovičtí začali aktivně a hned ve 48. minutě srovnali. Bořilovu ránu Hanuš s námahou vyrazil a nepokrytý Holeš doklepl míč pod břevno na konečných 1:1.

Co bude se sparťanským triem Karabec, Daněk, Ševčík? Příspěvek z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

Bohemians 1905 v šestém kole první ligy porazili Hradec Králové 2:1 a připsali si premiérové domácí vítězství v sezoně nejvyšší soutěže. Oba góly „Klokanů“ vstřelil Jan Kovařík, za hosty vyrovnával na průběžných 1:1 Jakub Kučera. Výhra Pražany posunula na šesté místo, Východočeši, kteří venku v ligovém ročníku získali jediný bod, jsou v neúplné tabulce desátí.

Olomouc porazila Liberec 2:0, zvítězila zal i ve třetím domácím zápase sezony v neúplné tabulce se vrátila na třetí místo. Branky Sigmy vstřelili v 54. minutě z penalty Lukáš Juliš a 65. minutě Jakub Pokorný.

Studio s Kalivodou, Ščasným a Matušovičem
Všechny nedělní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Studio moderátora Davida Sobiška začíná ve 14:30, jako expert se představí David Kalivoda. K večernímu zápasu Sparta Praha - Karviná pak do studia dorazí dvojice expertů Zdeněk Ščasný a Miroslav Matušovič. Sestřih všech nedělních odehraných utkání 6. kola FORTUNA:LIGY nabídne od 20:30 na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal pořad F:INITO.

Sparta ukončila třízápasové čekání na soutěžní výhru. Letenští i bez potrestaného kapitána Ladislava Krejčího i absentujícího střelce Jana Kuchty do duelu skvěle vstoupili a brzy vedli o dvě branky. Komplikace pro Pražany přišla po vyloučení Adama Karabce a snížení Karviné. Klid dal ale mistrovskému celku třetí trefou zkušený David Pavelka. Nováček z Karviné s pražským soupeřem prohrál posledních sedm ligových utkání.

Utkání mezi Mladou Boleslaví a Plzní se neodehraje na žádost západočeského klubu, který ve čtvrtek na úvod 4. předkola Konferenční ligy zvítězil v kazachstánské Kostanaji 2:1. Slavia ani Sparta možnost odložit si ligový zápas kvůli účasti v pohárovém play off nevyužily.

Sparta - Karviná 3:1
Branky: 6. Karabec, 27. Ryneš, 88. Pavelka - 82. Mikuš.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.