Slavia si proti anglickému soupeři s chutí zastřílela a v přípravě dál jen vyhrává

Fotbalisté Slavie vyhráli v sobotním přípravném utkání nad slavným anglickým klubem Queens Park Rangers 3:0. O branky českého vicemistra se postarali Provod, Oscar a Van Buren. Baník Ostrava na závěr soustředění v Polsku zachránil remízu 1:1 s Poznaní. Mladá Boleslav pak v přípravě doma s Vlašimí ztratila dvoubrankový náskok a nečekaně prohrála 2:3. Hradec Králové naopak jiného druholigového soupeře Táborsko porazil 3:0.

Fotbalisté Slavie porazili Queens Park Rangers 3:0 a vyhráli i čtvrtý zápas letní přípravy. Trefil se i Mick van Buren.

Pražany, kteří končí soustředění v Rakousku, poslal do vedení ve 14. minutě Provod, který z přímého kopu prostřelil zeď i brankáře Jordana Archera. Hned za tři minuty zvýšil Oscar pohotovou střelou po Douděrově přihrávce. V 67. minutě chladnokrevně zakončil brejk Van Buren a uzavřel skóre.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského v pátek zvítězili 4:1 nad slovenskou Podbrezovou, předtím zdolali 2:1 úřadujícího polského mistra Čenstochovou i izraelského šampiona Maccabi Haifa. V generálce na nový ročník slávisté příští týden v neděli přivítají třetiligové Drážďany.

Lech Poznaň poslal do vedení v závěru prvního poločasu bývalý hráč Karviné nebo Plzně Adriel Ba Loua. Baník odpověděl až v 89. minutě zásluhou Matěje Šína. Slezané tak zakončili polské soustředění s bilancí dvou výher a remízy.

Mladá Boleslav vedla na začátku druhé půle 2:0 po penaltě Matěje Pulkraba a brance Tomáše Ladry. Vlašim ale poté během 33 minut vstřelila tři góly, dva z nich Martin Šubert. Středočeši v přípravě pod novým trenérem Markem Kuličem poprvé prohráli, minule remizovali 4:4 s druholigovou Duklou.

O královéhradecké branky se v Písku postarali Daniel Vašulín a Jakub Rada z pokutových kopů, hlavou se prosadil Ladislav Krejčí. Bývalý reprezentant se za východočeský tým trefil poprvé od letního příchodu ze Sparty. "Votroci" v přípravě udrželi neporazitelnost.

Konfrontaci s druholigovým soupeřem zvládl vítězně i Zlín, který porazil Prostějov 2:1 po obratu v závěru. Za mužstvo trenéra Pavla Vrby skórovali Lukáš Hrdlička a Lukáš Bartošák z penalty. "Ševci" rovněž v letní přípravě ještě neprohráli.

Teplice v Modré zdolaly třetiligové Ústí nad Labem 2:1. Branky "Sklářů" zaznamenali po změně stran Jásir Muhammad a Abdallah Gning. Tepličtí i ve třetím přípravném duelu vyhráli o gól.

Přípravná fotbalová utkání:
Slavia Praha - Queens Park Rangers 3:0 (2:0)
Branky: 14. Provod, 17. Oscar, 67. Van Buren.
Slavia: Kolář - Holeš, Ogbu, Vlček - Douděra (69. David Pech), Provod (75. Hronek), Oscar (69. Ogungbayi), Schranz - Lingr - Van Buren (69. M. Jurásek), Chytil (69. Konečný). Trenér: Trpišovský.
1. FC Slovácko - Olympiakos Pireus 1:2 (0:2)
Branky: 49. Juroška - 29. a 44. El Arabí.
Slovácko: Heča - Doski (60. Kalabiška), Hofmann, Kadlec, Reinberk - Kim Sung-pin (75. Holzer), Trávník (60. Daníček), Havlík, Petržela (60. Sinjavskij) - Juroška (75. Brandner), Mihálik (60. Vecheta). Trenér: Svědík.
Karviná - Ružomberok 1:0 (1:0)
Branka: 9. Ezeh.
Karviná - I. poločas: Ciupa - Čurma, Svozil, Žídek, Mikuš - Boháč, Budínský - Memič, Bartl, Papalele - Ezeh. Trenér: Hejdušek, II. poločas: Neuman - Hošek, Traoré, Krčík, Antovski - Žák, Moses - Franko, Málek, Rezek - Adeleke. Trenér: Hejdušek.
FC Zlín - 1. SK Prostějov 2:1 (0:1)
Branky: 83. Hrdlička, 88. Bartošák z pen. - 36. Cienciala.
Zlín - I. poločas: Rakovan - Polášek, Simerský, Kolář, Čelůstka - Hellebrand (32. Didiba) - Fantiš, Tkáč, Slončík, Dramé - Ndiaye, II. poločas: Bachůrek - Hartman, Hönig, Didiba, Bartošák - Kulíšek, Bužek - Hrdlička, Švach, Číž - Zábojník. Trenér: Vrba.
FK Mladá Boleslav - Vlašim 2:3 (1:0)
Branky: 40. Pulkrab z pen., 46. Ladra - 53. a 78. Šubert, 86. Šimeček.
M. Boleslav: Trmal (61. Mikulec) - Kostka (61. Kadlec), Karafiát (61. Donát), Suchý (61. Šimek), Suchomel (61. Fulnek) - Mareček (61. Žitný), Sakala (61. Král), Matějovský (61. Kodad), Mašek (46. Ladra) - Jawo (61. Vojta), Pulkrab (46. Hilál). Trenér: Kulič.
FC Hradec Králové - Táborsko 3:0 (2:0)
Branky: 12. Vašulín z pen., 34. Krejčí, 81. Rada z pen.
Hradec Králové - I. poločas: Zadražil - Čech, Ševčík, Leibl - Gabriel, Kodeš, Smrž, Krejčí - Juliš, Vašulín, Pilař. II. poločas: Bajza - Čech, Smrž, Klíma - Harazim, Rada, Kučera, Pudhorocký - Horák, Šašinka, Koubek. Trenér: Weber.
Lech Poznaň - Baník Ostrava 1:1 (1:0)
Branky: 41. Ba Loua - 89. Šín.
Ostrava - I. poločas: Markovič - Blažek, Bitri, Lischka - Juroška, Tetour, Kaloč, Ewerton, Šehič - Tanko, Almási. II. poločas: Markovič - Ndefe, Bitri, Lischka, Šehič (74. Madleňák) - Buchta, Šín, Kaloč (61. Boula), Rigo (61. Tetour), Ewerton - Almási (74. Jaroň). Trenér: Hapal.
FK Pardubice - Dukla Praha 1:2 (1:0)
Branky: 44. Patrák - 53. Červenka, 79. Šebrle.
Pardubice: Kinský (46. Šmíd) - Surzyn (75. Sedláček), Halinský (75. Hanč), Icha (75. Tecl), Helešic (75. Brdička) - Vacek (61. Šimek), Tischler (75. Jarkovský), Hlavatý (61. Míšek), Patrák (61. Huf), Pikul (61. Kurka) - Krobot (61. Zlatohlávek). Trenér: Kováč.
SV Ried - Dynamo České Budějovice 1:0 (hráno na 3x 45 minut)
Branka: 58. Schmerböck.
Č. Budějovice: Šípoš (90. Andrew) - Čoudek (66. Jungbauer), Havel (66. Králik), Sladký (46. Broukal) - Pařízek (66. Čmelík), J. Hora (66. Matouš Nikl), V. Hora (66. Hák), Suchan (66. Hellebrand), Bastl (66. Šimoník) - Matoušek (66. Hais), Ondrášek (66. Adediran). Trenér: Marek Nikl.