Slavia spláchla Teplice, Sparta po vydřené výhře poskočila na třetí místo

28. 11. 2021 14:32Aktualizováno 28. 11. 2021 19:57

Po sobotní plzeňské kanonádě nezaváhala v nedělních zápasech 16. kola první fotbalové ligy ani pražská S. Vedoucí Slavia po jasné výhře nad posledními Teplicemi 3:0 znovu na čele odskočila Viktorii na tříbodový rozdíl. Dvoubodový odstup od Západočechů udržela po vydřené domácí výhře nad Libercem 2:1 Sparta, která využila sobotního výbuchu Slovácka k posunu na třetí příčku. Jablonec nezlomil mizérii a doma podlehl Mladé Boleslavi 0:1. Hradec Králové porazil předposlední Karvinou 1:0.

Fotbalisté Sparty se radují z gólu na 2:1 proti Liberci.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Sparta po debaklu se Slováckem a prohře v Glasgow doma zabrala. I když na rychlý gól Karabce ještě v první půli odpověděl letenský odchovanec v dresu Slovanu Christian Frýdek. V závěru však rozhodl Pulkrab. Letenští tak pod koučem Vrbou v sedmnácti domácích zápasech bodovali, z toho šestnáctkrát zvítězili. Slovan prohrál v lize po čtyřech výhrách a je desátý.

Slavia neměla s posledním týmem tabulky velké starosti a popáté za sebou v lize vyhrála bez obdržené branky. Od 59. minuty už hrála po vyloučení Marečka přesilovku, v níž se trefil Ousou. O úvodní dva góly se už v první půli postarali Stanciu a Kuchta. Severočeši z posledních dvanácti zápasů získali jen dva body. Celkem mají na svém kontě jen pět bodů, stejně jako předposlední Karviná.

Jan Kuchta ze Slavie (vlevo) se raduje se spoluhráči z gólu proti Teplicím.Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Ta hrála s Hradcem Králové od 43. minuty bez vyloučeného Túlia. A ještě v nastavení prvního poločasu inkasovala nakonec rozhodující gól. Karviná nevyhrála už šestnáctý zápas po sobě. Hradci, který naplno bodoval po třech zápasech, po výhře patří šestá příčka.

O bod zpět je Mladá Boleslav, proti níž Jablonec nezlomil ligovou mizérii. Podeváté za sebou nevyhrál a v posledních třech duelech nedal ani gól. Zápas rozhodl svým premiérovým gólem v sezoně Hlavatý.

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.