Ml. Boleslav - Slovácko 0:1Slovácko jde na třetí místo, uspělo i v Boleslavi!

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 19. kole první ligy v Mladé Boleslavi 1:0. O jedinou branku se v 59. minutě postaral Matěj Valenta. Tým z Uherského Hradiště bodoval v nejvyšší soutěži posedmé za sebou a po čtvrté výhře z posledních pěti zápasů se v neúplné tabulce posunul na třetí místo před Plzeň. Středočeši pět kol po sobě nezvítězili, z toho počtvrté utrpěli porážku a zůstali sedmí.

Matěj Valenta ze Slovácka (vpravo) oslavuje vítězný gól

Trenér Slovácka Martin Svědík, jenž dříve vedl Boleslav, postavil do základní sestavy i veterána Petrželu. Čtyřicetiletý záložník si připsal 500. ligový start, čímž vylepšil vlastní rekord.

Už po necelé půlminutě Doski střelou zpoza vápna protáhl domácího brankáře Trmala a obránce Suchomel odvrátil míč na roh. Na druhé straně Marečkovu ránu z hranice šestnáctky srazila hostující obrana na rohový kop.

V 19. minutě domácí Solomon nahrál před branku Hilálovi, jenže ten zblízka vypálil nad. V 27. minutě na druhé straně Doskiho centr do vápna doputoval k Havlíkovi, nejlepší střelec ligové sezony se obtočil kolem Suchomela, v jedenácté brance v ročníku mu však zabránil Trmal. V závěru první půle se do Havlíkova přímého kopu vložil Daníček, ale domácího gólmana nepřekonal.

Trenér Slovácka Martin Svědík během utkání 19. kola Fortuna ligy

Pouhých 1036 diváků si po změně stran muselo počkat na zajímavější akci do 59. minuty, kdy tým z Uherského Hradiště otevřel skóre. Kapitán Kadlec prodloužil Trávníkův centr z rohu na Reinberka, který nahrál Valentovi, a hostující záložník zblízka třetím gólem v ligovém ročníku poslal svůj tým do vedení.

V 71. minutě vypálil domácí záložník Solomon z úhlu a gólman Heča vyrazil míč na roh. V 77. minutě mohli hosté přidat pojistku po akci dvou střídajících hráčů. Juroška se na půlce zbavil tří soupeřů, nabral rychlost a přihrál ve vápně Sinjavskému, do jehož střely se ale včas vložil Sakala.

Na opačné straně mohl srovnat Kostka, jenže jeho pokus zblokovala hostující obrana. Poté Karafiát nacentroval do šestnáctky a příchozí hráč z lavičky Šimek hlavičkoval vedle. Při závěrečném tlaku v nastavení střídající Jawo napálil z úhlu tyč hostující branky.

Slovácko v lize s Boleslaví pošesté po sobě neprohrálo a bodovalo v 10 z posledních 11 vzájemných zápasů nejvyšší soutěže. Venku v lize nenašlo přemožitele potřetí za sebou. Naopak Středočeši doma v nejvyšší soutěži třikrát po sobě nezvítězili.

19. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 59. Valenta. Rozhodčí: Berka – Vlček, Ratajová – Klíma (video). ŽK: Sakala, Kostka, Hilál, Šimek – Valenta, Doski, Daníček. Diváci: 1036.
M. Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel – Sakala, Kubista (64. Matějovský) – Kušej (84. Šimek), Mareček (76. Ladra), Solomon (76. Jawo) – Hilál (65. Pulkrab). Trenér: Kulič.
Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček, Kadlec, Doski (87. Kalabiška) – Trávník, Valenta (86. Hofmann) – Petržela (64. Juroška), Havlík, Holzer (75. Sinjavskij) - Cicilia (46. Mihálik). Trenér: Svědík.