Komise se vyjádřila k penaltě Sparty. Řešil se i střet Ogbua s Chorým

Hodně emocí vzbudila penalta pro Spartu v sobotním duelu proti Bohemians, díky které se Letenští dostali do vedení a nakonec vyhráli 2:0. Komise rozhodčích se postavila za sudího Marka Radinu a ve svém komuniké po 14. kole Fortuna ligy uvedla, že pokutový kop byl odpískán správně. Komise také souhlasí s nenařízením penalty pro Plzeň při střetu stopera Slavie Igoha Ogbua a útočníka Západočechů Tomáše Chorého.

Po faulu na Jana Kuchtu (v červeném) kopala Sparta penaltu.

Zástupci Bohemians včetně trenéra Jaroslava Veselého se zlobili, naopak pro sparťanský tábor šlo o jasnou penaltu. Stejný názor jako Letenští ihned po skončení utkání sdíleli také televizní experti a poté také komise rozhodčích.

Vražení obránce hostí Matěje Hybše do útočníka Sparty Jana Kuchty bylo za hranicí pravidel. „V 66. minutě rozhodčí správně nařídil pokutový kop pro domácí. Hostující hráč vrazil zezadu bez snahy hrát míčem do hráče domácích, a tím způsobil jeho pád. Jednalo se o přestupek,“ stojí ve zveřejněném komuniké.

Komise se také vyjádřila k víkendovému šlágru mezi Slavií a Plzní, který po otočce ovládli poměrem 2:1 Západočeši. Konkrétně si vybrala moment ze 4. minuty, kdy po souboji se stoperem sešívaných Igohem Ogbuem zůstal na zemi v pokutovém území útočník Plzně Tomáš Chorý a držel se za obličej.

„Rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro hostující družstvo. Hráč domácího družstva se v přirozeném pohybu náhodně dotknul rukou obličeje hráče hostujícího družstva. O přestupek se nejednalo,“ vysvětlila komise.

Sudí naopak chybovali v utkání mezi Jabloncem a Olomoucí. Ve 21. minutě špatně vyhodnotili situaci, kdy hostující záložník Denis Ventúra zahrál míčem směrem ke svému brankáři Tomáši Digaňovi. Rozhodčí v tento moment viděl teč domácího hráče a dal brankáři informaci, že se nejednalo o tzv. „malou domů“ a že může hrát rukou.

„Brankář následně míč chytil do ruky. Z dostupných záběrů není prokazatelné, že k teči došlo. Jednalo se o chybný management situace ze strany rozhodčího,“ vyhodnotila komise v čele s Liborem Kovaříkem. Ještě se vyjádřila ke střetu pardubického Pabla Ortize a zlínského Vukadina Vukadinovče. „Domácí hráč (Ortiz) nejdříve ve skluzu zasáhl míč a následně setrvačností došlo k nezaviněnému kontaktu mezi oběma fotbalisty. O přestupek se nejednalo,“ zní konečné resumé.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.