Sparta poprvé ztratila body! Divočina na Slovácku, Liberec slaví

Fotbalová Fortuna liga nabídla čtyři sobotní utkání 5. kola. Sparta se nedokázala oklepat z vyřazení v předkole Ligy mistrů a na půdě Teplice jen remizovala 1:1. Letenské v nastavení prvního poločasu oslabil kapitán Ladislav Krejčí, který viděl červenou kartu. Liberec doma udržel hubenou výhru 1:0 nad Pardubicemi, Jablonec přišel v 84. minutě o vítězství v Karviné (1:1). Mladá Boleslav navzdory vyloučení Matěje Pulkraba otočila dvěma góly utkání na Slovácku a sahala po senzaci, domácí ale vyrovnali gólem v nastavení (2:2).

Ladislav Krejčí ze Sparty vidí červenou kartu.

Sparta remizovala v oslabení v Teplicích 1:1, v sezoně nejvyšší soutěže poprvé nezvítězila a v neděli může přijít o vedení v tabulce. Obhájci titulu vedli od 34. minuty po brance bývalého hráče Severočechů Jana Kuchty, jenže od konce úvodního dějství dohrávali bez vyloučeného kapitána Ladislava Krejčího. Bod vystřelil domácím v 85. minutě střídající Egypťan Muhammad Jásir premiérovým gólem v české lize.

Fotbalisté Liberce doma porazili Pardubice 1:0. Zápas rozhodl ve 13. minutě Christian Frýdek. Severočeši v úvodním dějství dvakrát trefili břevno, hosté po změně stran jednou tyč. Slovan zvítězil poprvé po třech duelech nejvyšší soutěže a v neúplné tabulce poskočil na šesté místo. Trenérovi Východočechů Radoslavu Kováčovi nevyšel souboj proti klubu, za který hrával, a jeho svěřenci utrpěli už třetí porážku v sezoně.

Mladá Boleslav remizovala v souboji sousedů v tabulce na Slovácku 2:2, když oba góly vstřelila v oslabení. Domácí poslal do vedení v 11. minutě Filip Vecheta, ve 39. minutě byl vyloučen hostující útočník Matěj Pulkrab, ale Středočeši se prosadili i v deseti. Daniel Mareček v nastavení první půle srovnal a v 53. minutě otočil skóre. Hosté o výhru přišli až v nastavení, kdy střídající Jan Kalabiška potrestal chybu brankáře Matouše Trmala. Poté dostal červenou kartu i mladoboleslavský Benson Sakala. Hosté jsou v neúplné tabulce čtvrtí, Slovácku rovněž s osmi body patří pátá příčka.

Matěj Pulkrab (vlevo) z Boleslavi dostal červenou kartu.

Fotbalisté Jablonce remizovali v Karviné 1:1 a dál čekají na premiérovou výhru v sezoně pod trenérem Radoslavem Látalem. Slezský nováček bodoval po třech porážkách za sebou. Hosty poslal do vedení v 56. minutě z penalty Miloš Kratochvíl, šest minut před koncem vyrovnal střídající Nigerijec Adeleke Akinyemi svým prvním gólem v české nejvyšší soutěže.