Hlavní obsah

Sparta před půlnocí lovila na Old Trafford. V Manchesteru United našla posilu last minute

9. 9. 2022 8:41Aktualizováno 9. 9. 2022 12:22

Tři remízy v posledních třech ligových kolech řádně pocuchaly letenské ambice. Fotbalová Sparta proto až do posledních hodin letního přestupního termínu hledala možnost posílení. Nakonec se dohodla s Manchesterem United na hostování 22letého brankáře Matěje Kováře, který je oporou české reprezentace do 21 let. Klub jeho příchod na Letnou potvrdil během pátečního poledne.

Foto: manutd.com

Sparta se rozhodla získat podpis Matěje Kováře...Foto: manutd.com

Článek

Pražané se o Matěje Kováře zajímali již před sezonou. Tehdy ještě na Old Trafford neuspěli, mladého gólmana získávají až na poslední chvíli.

Anglické právo je složité, často se stává, že se dojednané přestupy papírově nestihnou realizovat. Jako teď Batshuayi z Chelsea, jehož chtěl Nottingham Forest. Otázkou tedy bylo, zda Sparta včas získá potřebné dokumenty. Nakonec se všechno stihlo.

Foto: Sport Invest

Brankář Matěj Kovář na srazu reprezentanční dvacítky.Foto: Sport Invest

Kovář bude čtvrtým brankářem v prvním týmu. Jedničkou je zatím Dominik Holec, jemuž kryjí záda Milan Heča a Vojtěch Vorel. V kádru je navíc stále i Florin Nita, s nímž už ovšem vedení nepočítá.

"Byla to nejlepší nabídka, kterou jsem dostal. Sparta je největší klub v Česku a vidím ji jako posun v mé kariéře. Takže když jsem poprvé o této možnosti slyšel, vůbec jsem neváhal a mým jediným cílem bylo dostat se na Letnou," líčí mladík pro klubový web.

„Matěj Kovář je jedním z nejnadanějších českých brankářů a dokazuje to mimochodem i skvělými výkony v pozici aktuální jedničky české jednadvacítky," poukazuje Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

„Možnost angažmá ve Spartě je pro Matěje obrovskou výzvou. Láká ho práce pod současným kvalitním trenérským týmem a je herně i mentálně připraven na vysoce konkurenční prostředí," ujišťuje Kolář.

„Zásadní pro celý transfer byl velký zájem Sparty, profesionální přístup sportovního úseku a touha dotáhnout celou záležitost do zdárného konce," dodává agent.

Do mládežnické akademie Rudých ďáblů zamířil Kovář v sedmnácti letech ze Slovácka. Startu v Premier League se zatím nedočkal, chytal 24 zápasů v League One (třetí nejvyšší soutěži) nebo jedno utkání v FA Cupu. Z Manchesteru United hostoval ve Swindon Townu či Burtonu Albion.

Jak se daří Martinu Frýdkovi mladšímu ve Švýcarsku? Debatujeme v PřímákuVideo: Sport.cz

Před týdnem v Leicesteru z lavičky kryl Kovář záda Davidu De Geovi a radoval se z vítězství 1:0. United však v závěru přestupního termínu přivedli Martina Dúbravku z Newcastlu, zkušeného slovenského reprezentanta, který do Anglie zamířil právě ze Sparty. Kovář by měl být Pražanům k dispozici již pro sobotní ligové utkání v Teplicích.

V reprezentačním dresu si rodák z Uherského Hradiště připsal osm zápasů za českou jednadvacítku.

Reklama

Související témata: