Preciadův zkrat! Sparta ztratila s Mladou Boleslaví, ligu už vede Slavia. Rozjetý Baník potvrdil formu

Fotbalová liga má po 27. kole nového lídra. Zatímco Slavia v sobotu proti Bohemians nezaváhala, Sparta v neděli ztratila remízou s pátou Mladou Boleslaví 1:1, a tak se sešívaní vyšvihli na první místo s jednobodovým náskokem na rivala z Letné. V dobré formě pokračuje čtvrtý Baník, který po dlouhých 18 letech slavil výhru v Jablonci (3:2). Poslední České Budějovice vezou z Pardubic remízu 1:1 a Teplice doma prohrály s Hradcem Králové 0:1.

Vyloučený Ángel Preciado ze Sparty v duelu s Maldou Boleslaví.

Mladá Boleslav se po Slavii stala teprve druhým týmem, který v sezoně dokázal na Letné bodovat. Hosté šli proti Spartě do vedení ve 20. minutě, kdy si po boleslavském rohu srazil míč do vlastní sítě Kairinen.

Těsně před přestávkou pak srovnal rovněž po rohovém kopu Birmančevič. Letenští se nadechovali k obratu, což však notně zkomplikoval svým vyloučením Preciado, jenž se v 59. minutě ohnal po soupeři loktem a stejně jako v derby zápas nedohrál. Sparta i v oslabení s přibývajícím časem soupeře svírala, ale z tlaku už vítězný gól nevyužila.

Dvanáctý Jablonec po vyřazení v domácím poháru nezabral ani v lize a připsal si čtvrtou soutěžní porážku za sebou. To Baník naopak v lize vyhrál potřetí v řadě a upevňuje si čtvrtou příčku. V Jablonci neuplynula ani půl hodina a hosté už vedli po trefách Klímy a Kpoza 2:0. Když přidal další zásah Lischka, zdálo se být rozhodnuto. Jeho gól ale nakonec kvůli ofsajdu neplatil a v nastavení první půle naopak zdramatizoval zápas kontaktním gólem Hollý.

Baníku vrátil ve druhé půli dvoubrankový náskok vlastním gólem Tekijaški, jenže deset minut před koncem znovu snížil Černák. Ale v dobré formě hrající Ostravané si už těsný náskok uhlídali.

V souboji dvou týmů bojujících o umístění v prostřední části tabulky měl nakonec navrch Hradec Králové, který se po nejtěsnější výhře na hřišti Teplic posunul o bod na devátou příčku právě před svého nedělního soupeře. Severočeši tím přišli o sérii sedmi domácích zápasů bez porážky. Zato Votroci slavili teprve druhou venkovní výhru ze čtrnácti pokusů. Zápas rozhodla trefa Vašulína už ze šesté minuty. Fila sice po změně stran srovnal, jenže jeho gól po konzultaci s VAR neplatil.

Duel týmů ze spodku tabulky skončil remízou. Třinácté Pardubice se ujaly vedení už v páté minutě zásluhou Surzyna, deset minut před koncem ale srovnal Ondrášek. Poslední České Budějovice tak nyní ztrácí bod na Karvinou.

Čtyři utkání 27. kola se hrála i v sobotu. Plzeň v Karviné překvapivě ztratila body remízou 0:0, Zlín zdolal 3:2 trápící se Olomouc. Liberec porazil Slovácko 4:1 a vršovické derby mezi Slavií a Bohemians skončilo výhrou sešívaných 2:1.