Teplice - Mladá Boleslav 1:0Teplice srazily rozjetou Boleslav, zvítězily po pěti kolech

Fotbalisté Teplic ve 14. kole první ligy doma nečekaně porazili Mladou Boleslav 1:0. Zápas, který ve druhém poločase poznamenala padesátiminutová pauza kvůli výpadku proudu, rozhodl gólem v 89. minutě obránce Jan Knapík. „Skláři“ v lize zvítězili po pěti zápasech a posunuli se na deváté místo neúplné tabulky. Středočeši v nejvyšší soutěži neuspěli po dvou výhrách a propadli se na čtvrtou příčku za Olomouc.

Zleva Yusuf Helal z Boleslaví, Nemamja Močevič z Teplic<

Domácí trenér Frťala udělal oproti poslední porážce 0:1 v Hradci Králové dvě změny v základní sestavě. Po dvou měsících dostal důvěru od začátku záložník Bílek. Mladoboleslavský kouč Kulič po středeční prohře v domácím poháru 0:1 v Liberci vrátil do zahajovací jedenáctky většinu opor včetně kapitána Matějovského. Přesto jen na lavičce začal křídelník Kušej, jenž v pátek uspěl v anketě o nejlepšího ligového hráče měsíce října a v minulém kole proti Spartě přispěl gólem a asistencí k vítězství 3:1.

V úvodním dějství pokračoval na teplických Stínadlech trend z aktuální sezony a diváci mnoho šancí neviděli. V první příležitosti se ocitl až ve 23. minutě domácí Bílek, jehož pokus po Trubačově zpětné přihrávce vytáhl gólman Trmal na břevno. Ve 33. minutě vystřídal Hronek zraněného Beránka a právě host z pražské Slavie mohl o chvíli později po čtyřech zápasech ukončit teplické čekání na vstřelenou branku v lize, sám před Trmalem ale trestuhodně promáchl.

Středočeši měli daleko k zopakování gólového představení jako při posledním venkovním ligovém zápase, v němž v historické přestřelce zvítězili ve Zlíně 9:5. Až ve 42. minutě se dostal k zakončení z úhlu Solomon, trefil však jen boční síť. První poločas skončil v Teplicích počtvrté za sebou a popáté ze sedmi zápasů tohoto ligového ročníku bez branek.

Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivněji a zahrozili Vachouškovou hlavičkou a Juklovým pokusem zpoza vápna. Trenér Kulič zareagoval v 54. minutě trojitým střídáním a do hry poslal i Kušeje. Jeho tým se ale marně dostával do tempa a nenahrál mu ani výpadek elektřiny na stadionu v 66. minutě. Rozhodčí Berka nakonec poslal hráče do šaten a v utkání se pokračovalo až po vyřešení problému a dlouhé padesátiminutové přestávce.

Záhy se čekalo znovu. V 77. minutě domácí Hronek zpracoval dlouhý pas za obranu a pohotově poslal míč pod břevno Trmalovy brány. Berka ale gól na radu videorozhodčího po dlouhé konzultaci odvolal.

Domácí byli v závěru lepším týmem a nakonec po 488 minutách ukončili čekání na ligový gól. Lukáš Mareček nacentroval z pravé strany na přední tyč a Knapík usměrnil míč do sítě. Dvaadvacetiletý obránce dal druhou branku v ligovém ročníku a po třech porážkách zařídil svému týmu body. Tepličtí zdolali Boleslav v nejvyšší soutěži po pěti utkáních.

14. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 89. Knapík. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Slavíček - Petřík (video). ŽK: Jukl - Suchomel, Matějovský, Kadlec. Diváci: 3387.
eplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Radosta, L. Mareček, Jukl, Beránek (33. Hronek) - Trubač, Bílek (64. Hora) - Vachoušek (88. Cykalo). Trenér: Frťala.
M. Boleslav: Trmal - Kadlec, Suchý, Karafiát, Suchomel (54. Fulnek) - Sakala, Matějovský (54. Pulkrab) - Jawo (54. Kušej), D. Mareček, Solomon (88. Poulolo) - Hilál. Trenér: Kulič.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.