Trable českých zástupců v Konferenční lize! Slavia klopýtla v Olomouci, Květ hattrickem srazil Slovácko

Vedoucí Plzeň v sobotu nezaváhala, ale její pronásledovatel pražská Slavia v nedělním programu 11. kola Fortuna ligy nečekaně klopýtla! Sešívaní prohráli 0:2 v Olomouci a jejich ztráta na lídra soutěže narostla na čtyři body, navíc Viktoria má odehráno o utkání méně. Sparta se drží třetí. V dalších nedělních zápasech pražští Bohemians díky střelecky disponovanému Romanu Květovi, jenž zaznamenal hattrick, vezou tři body ze hřiště Slovácka po výhře 4:2, České Budějovice remizovaly se Zlínem 2:2 a ostravský Baník se rozešel s Libercem bez gólů.

Zleva Ondřej Zmrzlý z Olomouce a Václav Jurečka ze Slavie.

Slavia ve čtvrtek nečekaně prohrála v Konferenční lize s Kluží a na Hané se chtěla vrátit na vítěznou vlnu. Jenže ouha! V první půli zasadil Pražanům nečekaný úder Jiří Sláma a ve druhé půli přidal pojistku Mojmír Chytil. Slávisté nevyhráli venku potřetí za sebou.

Jejich prohra je ovšem o to více překvapující, že s Olomouci v nejvyšší soutěži jedenáctkrát za sebou bodovali a Sigma navíc doma v této sezoně získala až do neděle jediný bod. Po výhře se posunula na sedmé místo.

O Jílkova asistenta je zájem, Olomouc jej však nepustí. Pasáž z PřímákuVideo: Sport.cz

Prvoligový fotbal na obrazovce
Všechny zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Nedělní studio moderátora Davida Sobiška začíná v 15:30, jako expert se představí Horst Siegl. K zápasu od 19:00 pak do studia dorazí dvojice expertů Antonín Rosa a Jakub Podaný. Sestřih všech nedělních odehraných utkání 11. ligového kola FORTUNA:LIGY nabídne od 21:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Pohárový zápas ve čtvrtek nevyšel ani Slovácku, které v Konferenční lize prohrálo s Nice 0:1. A u fanoušků si to tým z Uherského Hradiště nevyžehlil ani v neděli. Už ve 12. minutě byl vyloučen domácí brankář Jiří Borek a Klokani hrou v početní výhodě nepohrdli. Hattrickem se blýskl Roman Květ, před pauzou přidal druhý gól Pražanů Erik Prekop a Pražané se po výhře 4:2 posunuli na čtvrté místo tabulky. V této sezoně venku ještě neprohráli a získali tam 16 z celkových 18 bodů. Za domácí snižovali Petr Reinberk a v závěru Vlastimil Daníček z penalty.

Talent Olomouce se trápí, kdo by naopak ze Sigmy mohl přestoupit do top klubůVideo: Sport.cz

Baník nevyužil v Liberci dlouhou přesilovku poté, co domácí hráli od 38. minuty bez vyloučeného kapitána Theodora Gebre Selassieho, a i v pátém venkovním duelu této sezony nejvyšší soutěže remizoval. Tentokrát bez branek.

V souboji týmů ze spodku tabulky třinácté České Budějovice proti patnáctému Zlínu neudržely dvougólový náskok. Jihočechům se tak nepovedlo získat první domácí vítězství v ligové sezoně, Ševcům se zase nepodařilo ani po 20 zápasech vyhrát v nejvyšší soutěži venku a se šesti nerozhodnými výsledky jsou "remízovým králem" ligy.