Hlavní obsah

Tři góly, naspeedovaný Weiss. Plzeň i s reprezentanty vyhrála federální derby

Pomyslný souboj o česko-slovenský Superpohár vyhrála v úterý mistrovská Plzeň. Na sympatickém stadionu v Dobřanech porazila v úterní přípravě Slovan Bratislava jednoznačně 3:1. Slovenský šampion, který do předkol Ligy mistrů vstoupí už v 1. předkole, po přestávce přitvrdil, výsledkem byla strkanice, kterou odnesl nuceným střídáním Kliment s hostujícím Weissem.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Plzeňský Jan Kliment (vlevo) se v souboji o míč přetlačuje s bratislavským Richardem Križanem.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Článek

„Výhra mohla být vyšší, náš výkon byl velmi dobrý. Druhá půle byla poznamenaná situacemi, které vnesly do utkání neklid. Ale to k tomu patří," uvedl plzeňský asistent Pavel Horváth.

Když zkraje druhého poločasu Západočeši dvěma slepenými góly Tomáše Chorého odskočili soupeři o tři branky, Slovan znervózněl, v soubojích to přeháněl s důrazem. Letní posila do útoku Kliment si po zbytečném zákroku na Kopice vjel do vlasů se zkušeným záložníkem Weissem. Hlavní arbitr Berka nechal oba vystřídat. Za normálních okolností by viděli zřejmě červené karty.

Plzeňský asistent Pavel Horváth o zápase se Slovanem
„Slovan si vytvořil dvě nebo tři dobré šance plus penaltu. Myslím, že my jsme příležitostí měli ještě víc, naše výhra mohla být vyšší. Celkově jsme předvedli solidní výkon vzhledem k vedru a k tomu, v jaké jsme fázi přípravy. Zatím jedeme v modelu, kdy střídáme dvě jedenáctky. V pátek s Táborskem to bude podobné a až na soustředění v Rakousku se bude minutáž dělit jinak.“

„Mám rád emoce, prohrávat o tři góly není nikomu příjemné. Prostě to takhle bylo a myslím, že rozhodčí vyřešil situaci dobře," podotkl Horváth. „V zápasech Čechů se Slováky se jiskří. Hlavně, že to dohrálo ve zdraví. Jasně, bylo to přehnané. Nedá se ale nic dělat, takový je fotbal, nehrajeme šachy," doplnil Chorý, který po strkanici Klimenta s Weissem šel uklidňovat situaci. „Někdo ze Slovanu (Weiss) se navážel do Kopiho, byl naspeedovaný. Tak jsem tam přiběhl," řekl  Chorý.

Kliment šel následně s kondičním koučem „dotrénovat" chybějící minuty na vedlejší hřiště, do zápasu místo něj naskočil dorostenec Sojka. „Saša je nadějný levák, byl to pro něj zážitek. Záleží na něm, jak bude vypadat jeho další kariéra," pronesl Horváth.

Poprvé v přípravě se do zápasu zapojila trojice reprezentantů (Staněk, Kalvach, Havel), kteří dostali vzhledem k červnové Lize národů pár dnů volna. Do jednoho zahráli výtečně. „Bohužel neměli dovolenou dlouhou. Jsou pro nás nesmírně důležití, doufám, že krátká dovolená nebude mít vliv na jejich zdraví," prohlásil Horváth.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Plzeňský Ondřej Mihálik (vlevo) oslavuje s Matejem Trusou gól vstřelený Slovanu Bratislava.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Viktoria zatím kráčí přípravou vítězně, v úterý v Dobřanech navázala na předchozí dvě výhry s Klatovy a Karlovými Vary. V pátek odehraje další přátelský duel, v Plzni přivítá Táborsko. V neděli pak odjede na herní soustředění do rakouského Westendorfu.

Reklama

Sdílejte článek
  Brno - Ml. Boleslav dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Brno vs. Ml. Boleslav
Brno vs. Ml. Boleslav
Brno
Ml. Boleslav
  Baník - Zlín dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Baník vs. Zlín
Baník vs. Zlín
Baník
Zlín
  Teplice - Bohemians dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Teplice vs. Bohemians
Teplice vs. Bohemians
Teplice
Bohemians
  Hr. Králové - Plzeň dnes 19 : 00
20220813T19 : 00:00+0200
Hr. Králové vs. Plzeň
Hr. Králové vs. Plzeň
Hr. Králové
Plzeň
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články