Hlavní obsah

Vůbec jsem si nepředstavoval, že dám dva góly, řekl oslavenec Jurásek

7. 8. 2022 23:25

David Jurásek dvěma góly pomohl fotbalistům Slavie k výhře 4:1 nad Zlínem ve druhém kole první ligy, čímž stylově oslavil své dnešní 22. narozeniny. Podobný scénář si krajní obránce vůbec nepředstavoval, především doufal, že v utkání nastoupí. Jeho motivací je vrátit se na soupisku pro Evropskou konferenční ligu. "Doufal jsem, že vůbec nastoupím. Že dám dva góly, jsem si vůbec nepředstavoval. Jsem nesmírně rád, že jsem vůbec nastoupil. Jsem jenom rád za to, že to takhle dopadlo," řekl Jurásek na tiskové konferenci.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

David Jurásek ze Slavie Praha oslavuje svůj druhý gól během utkání 2. kola Fortuna ligy s FC Trinity Zlín.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek
Fotogalerie

Poprvé se v jednom ligovém zápase trefil dvakrát. Nejprve v 31. minutě zvýšil na 2:0, v závěrečném nastavení stanovil konečný výsledek. V obou případech skóroval do prázdné branky po přihrávkách spoluhráčů.

"Kluci mi to nachystali výborně. U prvního gólu mě našel 'Lindži' (Lingr) a stačilo mi to jenom umístit. U druhého gólu Ichič (Icha) nádherně přihrál pod sebe. S trochou štěstí pro mě to tam Venca (Jurečka) promáchl, takže jsem to už jenom doklepl, nic moc těžkého. Ve správnou chvíli jsem byl na správném místě," uvedl reprezentant do 21 let.

Jurásek zasáhl do obou utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy proti gibraltarskému celku St Joseph's, před úvodním duelem 3. předkola soutěže proti Panathinaikosu Atény však ze soupisky vypadl. Do sestavy se nevešel už předtím v úvodním ligovém kole s Hradcem Králové.

"Konkurence ve Slavii je velká. Je těžké dostat se do základní sestavy. Je to odměna za týdenní práci. Zřejmě jsem teď pracoval dobře, tak jsem byl odměněný od trenérů," prohlásil Jurásek.

"Pro mě je to určitě motivace dostat se zpátky na soupisku Konferenční ligy. S trenérem (Jindřichem Trpišovským) jsme o tom mluvili, proč mě z ní vyndal, jaké jsou důvody. Vím, na čem musím zapracovat. Je to pro mě určitě motivace do další práce," konstatoval Jurásek, který do Slavie přišel v únoru z Mladé Boleslavi.

Od Trpišovského si za výkon proti "Ševcům" vysloužil pochvalu. "Jurásek hrál skvěle jako na konci minulé sezony. Vybojoval spoustu míčů, zavíral zadní tyč, což nám chybělo s Hradcem. Narozeniny oslavil nejlíp, jak mohl. Jsem rád, že nám pomáhá v lize, a jak zareagoval na to, že chyběl s Panathinaikosem," podotkl šestačtyřicetiletý kouč.

Reklama

Související témata:
  3 : 0 Slavia - Liberec 3 : 0 dohráno
20221002T19 : 00:00+0200
Slavia vs. Liberec
Slavia vs. Liberec
Slavia
Liberec
  0 : 2 Zlín - Slovácko 0 : 2 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Zlín vs. Slovácko
Zlín vs. Slovácko
Zlín
Slovácko
  3 : 1 Jablonec - Brno 3 : 1 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Jablonec vs. Brno
Jablonec vs. Brno
Jablonec
Brno
  5 : 1 Teplice - Pardubice 5 : 1 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Teplice vs. Pardubice
Teplice vs. Pardubice
Teplice
Pardubice
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •