Hlavní obsah

Že nám moc nevěří? Neřeším to, ukáže se na hřišti, tvrdí nový kapitán Zlína Simerský

Po Václavu Procházkovi, jemuž klub neprodloužil smlouvu, bude v nadcházejícím prvoligovém ročníku novým kapitánem fotbalistů Zlína. Třicetiletý obránce Dominik Simerský věří, že Ševce čeká lepší sezona než ta uplynulá, v níž obhájili účast v elitní soutěži až díky úspěšně zvládnuté baráži s Vyškovem. "Před rokem věřil málokdo a my se zachránili. takže s podobnými řečmi si teď hlavu nelámu," tvrdí Simerský.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Fotbalista Dominik Simerský hovoří na předsezonní tiskové konferenci FC Zlín.

Článek

Změnila se teď vaše role v mužstvu?

Trochu ano. Já jsem už ale s kapitánskou páskou v minulosti za Vencu Procházku občas zaskakoval. Týmových lídrů budeme mít teď určitě víc. A mohou mezi nimi být i mladí hráči. Pokud budou patřit k oporám na hřišti, kabina to bude vnímat.

Začátek Fantasy ligy se blíží

V sobotu startuje Fortuna liga! Už máte svůj tým? Vytvořte si ho a hrajte zdarma o zajímavé ceny na Sport.cz.

Zlín přes léto hodně omladil, k Tkáčovi a Slončíkovi přibyli do ligového kádru další odchovanci Bužek, Kulíšek, Bachůrek, Číž nebo Polášek. Jak zapadli do mužstva?

Všichni vypadají dobře. Věřím, že budou právoplatnými členy týmu. Je na nich vidět velká chuť do fotbalu.

Jak s nimi vy a další starší hráči vycházíte?

Mladí kluci mají pochopitelně trochu jiné zájmy a odlišné aktivity než tátové od rodin. Tvoříme ale velmi dobrou partu. Snažíme se jim poradit.

Na začátku ligy vás čeká těžký los. Po sobotním duelu na hřišti karvinského nováčka budete hostit Spartu a ve třetím kole pocestujete na Slavii...

Nevybírám si. S každým mužstvem se musíme v sezoně utkat dvakrát, takže to moc neřeším.

Co čekáte od úvodního zápasu v Karviné?

Myslím, že narazíme na hratelného soupeře. Není důvod se čehokoliv bát. Na jaře jsme v nadstavbovém duelu v Pardubicích přerušili dlouhou šňůru venkovních utkání bez výhry, a i v některých dalších zápasech jsme u soupeřů podali solidní výkon. Věřím tudíž, že budeme v Karviné bodovat.

Foto: FC Zlín

Tom Slončík se na jaře vypracoval v oporu fotbalistů Zlína.

Uplynulou sezonu, v níž jste se udrželi v první lize až na poslední chvíli, byste asi neradi opakovali, že?

Nebylo to pochopitelně vůbec příjemné, avšak k fotbalu to patří. Klíčová utkání jsme v závěru jara zvládli. Teď pro nás ovšem začíná nová etapa. Do sezony vstupujeme s čistou hlavou. Věříme, že pro nás bude lepší než ta minulá.

Ale zřejmě cítíte, že řada fotbalových expertů i část veřejnosti vám příliš nevěří...

Před rokem nám taky málokdo věřil a stejně jsme se v lize zachránili. S podobnými řečmi si vůbec hlavu nelámu. Neřeším to, až výsledky na hřišti ukážou, jak na tom jsme.

Vadí vám, že v současných vedrech budete nastupovat k ligovým střetnutím už v 15 hodin?

Příjemné to v takhle vysokých teplotách rozhodně není. Netuším, kdo časy určuje. Fotbalu se ale věnujeme celý život a jsme zvyklí hrát v různých podmínkách. Beru to tak, jak to je. Obě mužstva to budou mít stejné.

Reklama

Související témata: