Hlavní obsah

Životní zápas s Plzní? Ne, čekám dlouhou a úspěšnou kariéru, tvrdí liberecký Bosančic

Liberec

Tři spolehlivé střelce měli v právě vrcholícím ročníku Gambrinus ligy fotbalisté Slovanu Liberec. Ale Štajnerovi (15 gólů), Breznaníkovi (12) a Rabušicovi (11) hlavně v jarní části skvěle sekundoval srbský záložník Miloš Bosančič. Trefil se šestkrát a především jeho vítězná branka ve druhé minutě nastavení proti Mladé Boleslavi i dva zásahy v Českých Budějovicích přispěly velkou měrou k tomu, že Liberečtí mohou v sobotu reálně pomýšlet na titul v přímé bitvě s aktuálně druhou Plzní.

Foto: David Veis, ČTK

Liberecká radost - zleva Theodor Gebre Selassie, Miloš Bosančić a Jiří Štajner.

Článek

Máte blízko k zisku mistrovského poháru. Jak to berete?

Co mám k tomu říci? Pro mě to není senzace. Prostě jsme čekali, že se dostaneme tak daleko, abychom měli šanci ligu vyhrát. Ale je před námi ještě poslední zápas. Přesto cítím menší rozpaky.

Z čeho?

Kdyby bylo férově vedené naše předešlé utkání se Slováckem, tak jsme po středečním vítězství v Jablonci už slavii.

To zní jako kritika rozhodčího? Ostatně, ten byl také za svůj výkon předsedkyní komise potrestán...

Řekl jsem jen svůj dojem, to stačí.

Pojďme tedy k sobotě. Vnímáte to tak, že vás osobně čeká životní zápas?

Ne. Chci věřit tomu, že mám před sebou ještě dlouhou a úspěšnou kariéru.

Ale v české lize jste důležitější duel nehrál...

Pokud jde o tuhle sezónu, tak samozřejmě se jedná o jednoznačný vrchol a finále.

Co tedy soudíte o soupeři z Plzně?

Už asi před pěti týdny jsem říkal, že to s ní bude válka až do konce sezóny. Plzeň je momentálně nejlepší v lize.

Atmosféra v liberecké kabině?

Všichni jsme pozitivní. Dobře jsme trénovali celý rok a chceme to prokázat i na závěr, kdy jde o všechno.

Související témata: