Třinec - Prostějov 0:2Druholigový nováček překvapil, raduje se i Ústí

Třinec/Chrudim

Nováček z Prostějova ve druhé fotbalové lize vyhrál na hřišti Třince 2:0 a zaznamenal premiérové vítězství v sezoně. Slezský tým naopak i ve druhém kole vyšel bodově naprázdno. I druhý doposud odehraný zápas skončil vítězstvím hostujícícho celku. Fotbalisté Ústí nad Labem porazili Chrudim 3:2.

Záložník fotbalového Ústí nad Labem Marek Krátký, který se podílel na vítěztsví v Chrudimi v poměru 3:2.

Prostějovští byli nebezpečnější už v prvním poločase, ale skóre otevřel až po hodině hry Sus hlavou po rohovém kopu. Třinec dlouho držel ve hře výbornými zákroky brankář Paleček, ve třetí minutě nastavení však o triumfu hostů definitivně rozhodl druhým zásahem náhradník Šteigl.

Ústí nad Labem zdolalo dalšího nováčka Chrudim 3:2 a připsalo si druhou výhru v ročníku. Domácí se v 31. minutě prosadili zásluhou Sixty, ale poté zahodili další velké šance včetně Rybičkovy penalty.

Ústečtí následně výsledek otočili. Během tří minut dvakrát skóroval Richter a v 87. minutě přidal třetí gól Jindráček. Těsně před koncem už pouze snížil Kesner.

„Do prvního domácího zápasu jsme nastupovali velmi odhodlaně. Snažili jsme se hráče připravit tak, aby nebyli nervózní, což je vždy důležitá stránka výkonu. Položila nás hluchá desetiminutovka. Můžu tým pochválit, že se nesložil a za nepříznivého stavu ještě snížil. Nyní je před námi těžká práce, jsme hodně dole a před těžkým zápasem je úkolem číslo jedna se psychicky zvednout," má jasno Pavel Jirousek, trenér Chrudimi.

„Chrudim je dlouho pohromadě, ví, co chce hrát, má agresivní hráče, což ukázala. První půlku nás přehrávala a zaslouženě šla do vedení. V poločase jsme si řekli, že musíme věci změnit. Ukázali jsme obrovskou bojovnost a vůli. Jako rozhodující moment vidím neproměněnou penaltu, díky Lindrově zákroku jsme přežili, zůstali ve hře a nakonec zápas i otočili," kvituje Aleš Křeček, kouč Ústí nad Labem.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
Fotbal Třinec - 1. SK Prostějov 0:2 (0:0)
Branky: 60. Sus, 90.+3 Šteigl. Rozhodčí: Proske - Kotík, Antoníček. ŽK: Reintam - Žikol, Janíček. Diváci: 947.
Třinec: Paleček - Bedecs, Čelůstka (46. Janošík), Dedič, Ilko - Janoščin, Omasta (68. Buchvaldek), Reintam, Samiec (46. Hejný) - Šumbera, Vaněk. Trenér: Neček.
Prostějov: Bréda - Biolek, Hapal (87. Kovařík), Janíček, Koudelka (80. Pančochář) - Kroupa, Píchal (72. Šteigl), Schuster, Slaninka - Sus, Žikol. Trenér: Machala
MFK Chrudim - FK Ústí nad Labem 2:3 (1:0)
Branky: 31. Sixta, 90. Kesner - 60. a 63. Richter, 87. Jindráček. Rozhodčí: Lerch - Melichar, Ratajová. ŽK: Drahoš, Langr - Bílek, Miskovič, Jindráček. Diváci: 1190.
Chrudim: Mrázek - Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík - Langr (79. Sulík) - Kesner, Sixta, Dostálek - Rybička (69. Froněk), Vašulín (65. Šípek). Trenér: Matějka
Ústí: Lindr - Strada, Pimpara, Kingue (46. Brak), Leibl (83. Nágl) - Krátký, Richter, Peterka, Miskovič, Bílek (46. Procházka) - Jindráček. Trenér: Křeček