Fotbalisté Sokolova nedali poslední Bystrci šanci

Dva týdny po vedoucím týmu druhé ligy Žižkovu prohráli v Sokolově i fotbalisté poslední Bystrce, které v sobotu Baník porazil hladce 3:0. Všechny tři góly padly ve druhém poločase, dvakrát se trefil Salák, který je se šesti brankami nejlepším střelcem mužstva.

V úvodu utkání měli překvapivě více ze hry hosté, kteří svým napadáním neumožnili soupeři rozvíjet kombinační akce a několikrát zaměstnali gólmana Kubáska. Změna nastala až po dvaceti minutách, kdy se domácí začali prosazovat především hrou po křídlech a vypracovali si několik šancí, žádná však brankou neskončila.

Do druhé půle nastoupili domácí aktivně a výsledek se dostavil. V 50. minutě utekl po pravé straně Dřížďal, jeho centr neudržel Drápela a Salák poslal Baník do vedení. V 53. minutě kryl Drápela střelu Saláka a následný protiútok odvrátil na poslední chvíli Dřížďal. Po další Salákově nevyužité šanci byli v dalším průběhu aktivnější hosté a několika pokusy prověřili spolehlivě chytajícího Kubáska.

Domácí podruhé udeřili přímočarou akcí v 71. minutě. Po přihrávce Jiráčka utekl obráncům Koukal, centrem našel volného Kocourka a ten bez přípravy prostřelil bezmocného Drápela. Deset minut před koncem završil vydařený závěru zápasu z pohledu Sokolova gólovou patičkou Salák.

Sokolov - Bystrc 3:0 (0:0)
Branky: 50. a 80. Salák, 71. Kocourek. Rozhodčí: Hrubeš - Košec, Štěrba. ŽK: Jiráček, Koucourek - Nechvátal, Houšť. Diváci: 2411.
Sokolov: Kubásek - Mach, Huber, Němeček, Dřížďal - Jiráček, Gába, Szabo (46. Čada) - Koukal (82. Šorfa), Mlika (33. Kocourek), Salák. Trenér: Pulpit.
Bystrc: Drápela - Krejčíř, Houšť, Schuster, Michal (69. Hlavatý) - Kasálek, Nechvátal, Bajer, Smutný - Zedníček (90. Logara), Mrázek (74. Jirásek). Trenér: Machala.