Hlavní obsah

Před týdnem podepsal smlouvu, teď u nováčka druhé ligy končí. Strašně těžké rozhodnutí, přiznal kouč

Na venek to působí zvláštně. Fotbalový trenér David Jarolím před týdnem prodloužil smlouvu s Českou Lípou, kterou v úspěšné sezoně dotáhl do druhé ligy, tu si Severočeši zahrají poprvé od sezony 1998/99. V pátek odpoledne však klub oznámil, že bývalý reprezentant na lavičce končí, oficiálním důvodem bylo náročné cestování. To v exkluzivním rozhovoru pro Sport.cz také Jarolím potvrdil. „Po sezoně jsem potřeboval čas na rozmyšlenou. Cestování pro mě bylo fakt ubíjející,“ uvedl.

Foto: Profimedia.cz

David Jarolím skončil v České Lípě

Článek

S Českou Lípou prožil Jarolím skutečně mimořádnou sezonu. Severočeši jasně opanovali skupinu B třetí nejvyšší soutěže, z 32 kol slavili výhru hned devětadvacetkrát, soutěž zakončili s úctyhodným skóre 86:24. 

Devětačtyřicetiletý kouč, jenž odehrál v německé bundeslize 318 zápasů, zvládl se svými svěřenci také baráž s Kladnem, přestože její výsledek už neměl na postup do druhé ligy vliv. Od vedení klubu si tak vysloužil prodloužení smlouvy, které minulý pátek stvrdil podpisem.

Můžete potvrdit, že váš konec v České Lípě nastal kvůli náročnému cestování?

Bylo to pro mě těžké rozhodování. Cestování pro mě bylo fakt ubíjející, trávil jsem čtyři hodiny denně na cestách. Po sezoně jsem potřeboval čas na rozmyšlenou.

Takže vedení o všem vědělo?

Samozřejmě jsme byli s panem Jaroslavem Bílkem (sportovním ředitelem) domluvení, to je jasné. Když jsme odehráli ještě odvetu play off, říkal jsem, že potřebuji čas, abych si to nějakým způsobem promyslel. Ve finále jsem ale narovinu řekl, že jako trenér potřebujete mít energii a dát do toho sto procent. Samozřejmě mě to mrzí, protože sezona byla výborná. Poznal jsem spoustu skvělých lidí, nejen kluky v kabině, ale celkově lidi v klubu. Bylo to těžké rozhodnutí.

Jak zpětně hodnotíte celé angažmá?

Jednoznačně pozitivně. Myslím si, že si to neuvěřitelně sedlo. Šel jsem do klubu s cílem postoupit, což se nám povedlo. Sezona byla výborná, podařil se postup po spoustu letech.

Na co ještě budete vzpomínat?

Na hráče, jak makali a jak to bylo od začátku nastavené. To mě bavilo. Mentalita v týmu byla neuvěřitelná, něco takového jsem vlastně nezažil. A o tom to je.

Jak nyní vidíte svou budoucnost? Chcete si dát pauzu, nebo rovnou přijmout další angažmá?

Teď šlo o to nějakým způsobem se rozhodnout. Určitě to nebylo na základě nějaké jiné alternativy, to by vůči klubu nebylo fér. Uvidíme, co bude.