Žižkov - Sokolov 1:2Žižkov podlehl Sokolovu a nepotvrdil formu ze závěru podzimu

Žižkov zahájil jarní část druhé ligy domácí porážkou 1:2 se Sokolovem. Viktoria tak nepotvrdila výbornou formu ze závěru podzimu, kdy vyhrála pět z šesti utkání. V druhém nedělním duelu 17. kola Fotbalové národní ligy Karviná remizovala 0:0 s nováčkem z Frýdku-Místku.

Žižkov úvodní převahu vyjádřil gólově v 21. minutě, kdy Voltrovu akci zakončil hlavou Vukadinovič. Hosté však odpověděli za čtvrt hodiny díky Schutovi, který přízemní střelou po 350 minutách přerušil domácí neprůstřelnost Pražanů.

Sokolovu vyšel i nástup do druhé půle. Po třech minutách otočil skóre Šamánek po chybě domácího brankáře Holého, jemuž v závěru ještě pomohlo břevno. Žižkov tak na svém stadiónu prohrál v druhé lize poprvé od 15. září a v tabulce se propadl na desáté místo. Sokolov je šestý.

Jedenáctý Frýdek-Místek měl sice v regionálním derby na hřišti Karviné převahu, ale žádnou šanci neproměnil a potřetí za sebou uhrál nerozhodný výsledek. Osmá Karviná prodloužila čekání na vítězství na šest utkání.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
Žižkov - Sokolov 1:2 (1:1)
Branky: 21. Vukadinovič - 36. Schut, 48. Šamánek. Rozhodčí: Mikel - Filípek, Vysloužil. ŽK: Mareš, Ševinský, M. Štochl - Hofmann, Schut. Diváci: 1236.
Žižkov: Holý - Dressler (74. Škoda), Ševinský, Mareš, Bartošák - Súkenník - Folprecht, Podrazký (64. Koukal), Bazal (56. M. Štochl), Vukadinovič - Voltr. Trenér: Trpišovský.
Sokolov: Krbeček - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal - Schut, Hruška - Machek, Glaser (89. Kobylík), Vaněček (72. Dvořák) - Šamánek (76. Kuzmanovič). Trenér: Jindra.
Karviná - Frýdek-Místek 0:0
Rozhodčí: Proske - Machálek, Antoníček. ŽK: Koutný, Mikula, V. Cverna - Švrček, Staško, Talián. Diváci: 2470.
Karviná: Pindroch - Mikula, Koutný, V. Cverna, Knötig - Vaněk, Hottek - Ciku (46. Fiala), Diaby (46. Kurušta), Eismann - Holek. Trenér: Mazura.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Cigánek, Literák, Žídek - Talián (90. Milunovič), Vašenda (56. Uvíra), Mozol, Zapalač - Prokeš, Staško (90.+1 Coufal). Trenér: Duhan.