Hlavní obsah

Ševčenko doufá, že ho potíže se zády nepřipraví o domácí ME

8. 11. 2011 16:57

Ukrajinský útočník Andrej Ševčenko doufá, že se navzdory zdravotním problémům bude moci příští rok na mistrovství Evropy rozloučit s reprezentačním dresem. Pětatřicetiletý fotbalista Dynama Kyjev má chronické potíže se zády a za klub kvůli nim nastupuje téměř výhradně v domácích zápasech.

Foto: Konstantin Chernichkin, Reuters

Ukrajinští fotbalisté Artem Milevskij (vlevo), Andrej Ševčenko (uprostřed) a Vasyl Kobin oslavují branku do sítě AndorryFoto: Konstantin Chernichkin, Reuters

Článek

"V týmu pro Euro budu pouze v případě, že budu natolik připravený a ve formě, abych mohl bojovat o místo v sestavě," citovala Ševčenka agentura AFP. "Pokud budu mít problémy a nesplním vysoké nároky pro mezinárodní fotbal, v týmu nebudu. Nechci udělat ostudu sobě ani reprezentaci," uvedl bývalý kanonýr AC Milán a Chelsea.

Šampionát hostí Ukrajina spolu s Polskem a majitel Zlatého míče z roku 2004 turnaj považuje za ideální rozlučku s národním týmem. Ševčenko, který nechybí v nominaci pro nadcházející přípravné zápasy s Německem a Rakouskem, proto kvůli problémům se zády navštěvuje mimo jiné i odborníky v Německu a Velké Británii.

"Doufám, že se stihne dát do pořádku. Andrej není obyčejný fotbalista, ale má v týmu obrovskou autoritu a je pro nás velmi důležitý. Proto uděláme cokoliv, abychom mu pomohli," prohlásil trenér Ukrajiny Oleg Blochin.

Reklama

Sdílejte článek