USA - Německo 1:3 Němečtí fotbalisté při Nagelsmannově debutu porazili po obratu USA

Trenér Julian Nagelsmann slaví vítězný debut na lavičce německé fotbalové reprezentace. Tým pořadatele mistrovství Evropy porazil v přípravném utkání domácí USA po obratu 3:1.

Němec Florian Wirtz pálí při utkání s Američany.

Před 37 743 diváky v Hartfordu jako první skóroval Christian Pulisic, ale ještě před přestávkou vyrovnal německý kapitán Ilkay Gündogan a po změně stran slepenými góly během tří minut dokonali obrat Niclas Füllkrug, který vstřelil v desátém reprezentačním utkání osmý gól, a Jamal Musiala.

Nagelsmann napodobil své předchůdce na lavičce Rudiho Völlera, Jürgena Klinsmanna, Joachima Löwa a Hansiho Flicka, kteří také ve svých prvních zápasech dovedli mužstvo k výhře. Pod Flickem Němci vyhráli pouze úvodní z šesti zápasů, po jeho odvolání 10. září po debaklu Německa 1:4 s Japonskem ale porazili v přípravě vicemistry světa z Francie 2:1 pod vedením dočasného kouče Völlera, sportovního ředitele svazu.

V noci na středu SELČ se Němci utkají ve Filadelfii s Mexikem.