Ukrajina - S. Makedonie 2:0Ukrajinci v kvalifikaci o Euro zdolali na Letné Severní Makedonii

Fotbalisté Ukrajiny v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy vyhráli na pražské Letné 2:0 nad Severní Makedonií. Vítěznou branku dal ve 30. minutě záložník Heorhij Sudakov. Ukrajina je ve skupině C nadále třetí, jelikož druhá Itálie, která má stejný počet bodů, porazila doma Maltu 4:0 a navíc má zápas k dobru. Slovinci se po domácí výhře 3:0 nad Finskem přiblížili druhé účasti na závěrečném turnaji, blízko startu na Euru jsou i Dánové po triumfu 3:1 proti Kazachstánu.

Hráči Ukrajiny se radují z druhého gólu proti Severní Makedonii.

Reprezentace či klub z Ukrajiny našly v Česku útočiště poprvé od začátku ruské invaze, národní tým dosud hrál domácí zápasy v Polsku nebo na Slovensku. Duel rozhodl tečovanou střelou Sudakov, jenž se v mezistátním zápase trefil za reprezentaci poprvé. Pojistku přidal v nastavení střídající Karavajev.

Ukrajina uspěla v kvalifikaci po dvou zápasech. Dnešního soupeře zdolala popáté v řadě a navázala mimo jiné na triumf z úvodního vzájemného duelu ve skupině nebo na vítězství na předloňském Euru.

Itálie proti outsiderovi z Malty vstřelila dvě branky už v úvodním dějství. Nejprve se prosadil Bonaventura a v nastavení Berardi, jenž se prosadil i po změně stran. V závěrečném nastavení upravil skóre střídající Frattesi. Malta prohrála v kvalifikaci i šestý zápas.

Slovinci rozhodli o výhře nad Finskem v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil útočník Šeško, přičemž první gól dal z penalty. Konečný výsledek zařídil v nastavení Janža. Slovinsko se přiblížilo účasti na Euru, kde doposud startovalo pouze v roce 2000. V čele skupiny H je o skóre před Dány a o čtyři před Finy a Kazachy.

Také Dánové dali dvě branky v první půli, na Windův zásah navázal v nastavení Skov Olsen, jenž se mezi střelce zapsal i krátce po přestávce. Po téměř hodině hry snížil Vorogovskij. Seveřané stejně jako Slovinci vyhráli v kvalifikaci potřetí za sebou.

Maďaři v přímém souboji o čelo skupiny G zdolali doma Srby 2:1 a dostali se před ně o tři body, navíc mají utkání k dobru. Všechny góly v Budapešti padly v úvodním dějství, mezi trefy Vargy a Sallaie se vměstnal Pavlovičův zásah. Maďarsko se přiblížilo třetí účasti na Euru za sebou.

Na evropský šampionát se v pátek jako první tři týmy z kvalifikace probojovaly Belgie, Francie a Portugalsko. Jistou účast má pořadatelské Německo.