Partizan - Slovácko 1:1Bod na rozloučenou. Slovácko veze z Bělehradu remízu

Fotbalisté Slovácka ve čtvrtek uzavřeli svou premiérovou účast v pohárové Evropě remízou 1:1 na hřišti Partizanu Bělehrad. Výsledek už pro tým z Uherského Hradiště nehrál roli, ve skupině skončil i přes sympatické výkony poslední. Naopak Partizanu bod pomohl ke druhému místu a postupu do jarní fáze na úkor bundesligového Kolína nad Rýnem.

Fotbalisté Slovácka oslavují vyrovnávací branku na hřišti Partizanu Bělehrad.

Tým z Uherského Hradiště obsadil v silné konkurenci s pěti body poslední místo ve skupině D. Ze šesti zápasů dokázal zvítězit pouze na hřišti Nice a k tomu uhrál dvě remízy právě se srbským vicemistrem. Ve druhém souběžně hraném duelu remizoval Kolín nad Rýnem doma s OGC Nice 2:2. Skupinu tak vyhrál francouzský celek před Partizanem a oba postupují do jarního play off.

Slovácko mělo poslední pohárový zápas odehrát před prázdnými tribunami kvůli trestu za chování diváků, nicméně reglement UEFA umožňuje v takových případech pustit do hlediště děti. Partizan to využil a v ochozech bylo odhadem až dvacet tisíc mladých fanoušků.

Úvod zápasu byl z obou stran nepřesný. Do první příležitosti se dostalo ve 20. minutě Slovácko, které přijelo do Srbska bez opor Kadlece, Petržely a Kozáka. Holzer ale z deseti metrů nastřelil jen bránícího stopera Vujačiče. Velkou šanci měl ve 36. minutě domácí Gomés, který po centru Diabatého hlavičkoval jen o pár centimetrů vedle Nguyenovy branky.

Partizan šel do vedení ve 41. minutě. Po centru do vápna zahrál Kalabiška rukou a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Natcho.

Ve druhé půli se Slovácko vrátilo k aktivní hře z úvodu duelu, v 51. minutě vychytal Popovič tečovanou střelu Šimka, územní převaha vítěze českého poháru ale další šance nepřinesla. Až v 70. minutě nedosáhl Mihálik na prudký centr Kalabišky.

Statistika utkání Partizan - Slovácko.

Vedení Partizanu mohl navýšit Vujačič, jehož hlavička jen o kousek minula tyč. A vzápětí hosté vyrovnali. Střídající Tomič se nejlépe zorientoval v šestnáctce a jeho střelu tečoval do sítě další muž z lavičky Mihálik.

Tomič měl pak na kopačce vítězný gól, jenže přestřelil, bod pro aktivní hostující tým zachránil v závěru výtečným zákrokem Nguyen.

Závěrečný nápor Slovácka už gól nepřinesl. Český tým tak neporazil srbského soupeře pošesté za sebou, Partizan neprohrál v pohárech s českými mužstvy v poslední čtyřech duelech.

Konferenční liga, 6. kolo
Partizan - Slovácko 1:1 (1:0)
Branky: 41. Natcho z pen. - 73. Mihálik. Rozhodčí: Raczkowski - Siejka, Kupsik (všichni Pol.). ŽK: Filipovič, Traoré, Vujačič, Uroševič, Markovič - Šimko, Kalabiška, Svědík (trenér).
Partizan: Popovič - Filipovič, Markovič, Vujačič, Uroševič - Menig (89. Lutovac), Belič (73. Pavlovič), Traoré, Diabaté - Gomes (89. Baždar), Natcho (90.+5. Saničanin). Trenér: Petrič.
Slovácko: Nguyen - Holzer (82. Juroška), Hofmann (62. Tomič), Šimko, Kalabiška - Daníček, Ljovin - Brandner, Kohút, Duskí (62. Havlík) - Vecheta (62. Mihálik). Trenér: Svědík.