Hlavní obsah

Reakce na Kúdelu: Zakrývání úst? Dával bych žlutou kartu, navrhuje Seedorf

14. 4. 2021 13:35

Podle Clarence Seedorfa by fotbalisté, kteří na rozhodčího nebo soupeře promluví se zakrytými ústy, měli dostat kartu. Bývalý nizozemský reprezentant to prohlásil v reakci na aféru, kterou rozpoutala roztržka mezi slávistickým stoperem Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou z Rangers.

Foto: Andrew Milligan, Reuters

Glen Kamara Z Rangers (vlevo) ve slovní přestřelce s Ondřejem Kúdelou z týmu Slavie.Foto: Andrew Milligan, Reuters

Článek

K incidentu došlo v závěru vyhroceného osmifinále Evropské ligy, kdy se Kúdela naklonil ke Kamarovi a něco mu se zakrytými ústy řekl. Podle finského záložníka šlo o rasistickou urážku, což český reprezentant popřel.

UEFA Kúdelovi preventivně zastavila činnost na jedno utkání a případ dál vyšetřuje, stejně jako obvinění, že Kamara po zápase českého fotbalistu v útrobách stadionu fyzicky napadl.

Zakrývání úst při komunikaci na hřišti se podle Seedorfa stalo v poslední době běžnou věcí a to se čtyřnásobnému vítězi Ligy mistrů s Ajaxem, Realem Madrid a AC Milán nelíbí. Vše by proto vyřešil jednoduchým pravidlem.

Sport musí být transparentní

"Mělo by to být na trávníku zakázáno. Sport musí být transparentní, tak proč si zakrývat pusu, když něco musím říct soupeři?" prohlásil na on-line konferenci Evropské rady zabývající se rasismem.

"Při mluvení se spoluhráči nebo trenérem je to v pohodě. Ale mluvit takhle s rozhodčím nebo soupeřem by podle mě mělo být v každém sportu zakázané. Musí za to být žlutá karta, abychom se podobného chování zbavili," uvedl pětačtyřicetiletý Seedorf.

Foto: Andrew Milligan, Reuters

Slávista Ondřej Kúdela (vpravo) během bouřlivého sporu s Glenem Kamarou z Rangers (druhý zleva).Foto: Andrew Milligan, Reuters

"Viděl jsem, že hráči v poslední době takhle začali komunikovat a v uplynulých týdnech a měsících z toho bylo několik rasistických situací. Přitom zavedením pár pravidel to jde všechno vyřešit," prohlásil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?